Souhrn novinek 49/12

Od posledního souhrnu novinek uběhly dva týdny a tak se opět hlásím s další dávkou informací ohledně dění kolem openSUSE a portálu opensuse.cz.

V první řadě bych rád poděkoval všem, kteří začali testovat nové uživatelské profily a systém přidělování bodů. V těchto oblastech zatím nepřibyla žádná nová funkcionalita, ale byly opraveny některé drobnosti. Se systémem +/- zatím marně zápasím, jelikož se mi prozatím nepodařilo zamezit cheatování bodů :)

Bližší informace o profilech a přidělování bodů najdete v minulém zápisu.

Výraznější změnu jste mohli zaregistrovat na úvodní stránce, kde jsme přestali k jednotlivým příspěvkům vkládat ilustrační obrázky. Je to z toho důvodu, že se pomalu připravujeme na vizuální změnu opensuse.cz, ve kterém mimo jiné obrázky nahradí piktogramy. V současné době je připravován nový grafický vzhled, který, jak věříme, pomůže k lepší propagaci openSUSE.

S novým vzhledem souvisí i změny uvnitř systému, které prozatím nejsou vidět. Měly by však pomoci s lepší integrací dalších částí našeho portálu. O co se konkrétně bude jednat, je zatím tajné, ale do budoucna by náš portál měl poskytovat komplexnější informace a hlavně pomáhat novým uživatelům. Těšte se :)

Trošku mě mrzí, že nikdo nereagoval na mou vizi českého portálu o Inkscape/Gimp, protože v Inkscapu se dají dělat opravdu krásné věci, viz můj oblíbený bloger Chris Hildenbrand.

Závěrem snad pak nesmím zapomenout, že by bylo dobré se zapojit do openSUSE voleb. Během příštího týdne se pokusíme přinést nějaké informace o jednotlivých kandidátech.

A samozřejmě se nezapomeňte připravovat na Vánoce a svým nejbližším pořídit openSUSE :)