Souhrn novinek 47/12

Jistě jste si povšimli, že opensuse.cz zase pomalu ožívá, častěji se objevují zprávičky a také dochází k některým úpravám portálu. Vzhledem k tomu, že tyto úpravy budou pokračovat několik dalších týdnů, budu o nich (ne)pravidelně informovat formou blogu. Zároveň každý pátek přinesu i malé shrnutí uplynulého týdne.

V první řadě bych rád poděkoval všem lidem, kteří se na portálu aktivně podílejí a samozřejmě také všem návštěvníkům - minulý měsíc nás každý den navštívilo 345 unikátních čtenářů. Konkrétně pak musím vyzdvihnout jména: Aidamos, JirkaZ, Ilfirin a diamonds-notebook. Ti získali na portále nejvíce bodů a tak si mohli vybrat na http://shop.opensuse.org/ dárek podle svého výběru.

Všem, kteří nám s opensuse.cz pomáhají si vážíme a v rozdávání dárečků hodláme pokračovat i do budoucna. Počty bodů byly minulý měsíc vynulovány a tak nic nebrání vaší aktivitě. Body lze získat:

  • Za registraci do portálu - jednorázově 50 bodů
  • Za pravidelné přihlašování do portálu - 1 bod za 24 hodin
  • Za vytvoření nového příspěvku do fóra - 1 bod
  • Za vytvoření článku/novinky - 50 bodů
  • Za komentář ke článku nebo reakce na fóru - 2 body

Do budoucna přibudou další akce, za které vás lze obodovat. V současné chvíli řeším systém, kdy budou uživatelé moci každou reakci ve fóru hodnotit pomocí plus/mínus a autorovi následně přibudou body. Cílem je odměňovat ty, kteří pomáhají problémy řešit a jejich rady jsou užitečné.

plusminus.jpeg

Další věcí, jak pomoci zviditelnit autory článků/novinek, je krátký blok pod článkem. Ten obsahuje nejen avatara, ale i krátké info o něm. V infu navíc mohou být uvedeny odkazy na jeho blog či portál. Potřebné informace si lze vyplnit ve svém profilu.

info.jpeg

Ostatně i profily prochází úpravou a měly by lépe informovat o daném uživateli. V současné chvíli experimentuji s odkazy na FB, Twitter apod. ale i možností nahrát si obrázek vlastní plochy a nebo výběru preferované distribuce. Vyplňujte zatím na vlastní riziko, jelikož se jedná o alfa verzi :) Naším cílem je dobrat se v profilech něčemu podobnému: http://drupal.org/files/project-images/commons_user_profile_pages.jpg

profile.jpeg

Další informace, o tom, co se mění na portále zase příště :)

Poznámka závěrem. Ve své RSS čtečce sleduji kromě věcí týkající se openSUSE a Linuxu všeobecně i portály zabývající se grafikou. A nějak se nemůžu ubránit pocitu, že problém s Gimpem, potažmo s Inkscapem není v tom, že by konkurence od Adobe byla lepší, ale v tom, že je opravdu problém sehnat kvalitní a čerstvé tutoriály na kvalitním portálu. O české scéně raději nemluvit, domény gimp.cz a inkscape.cz mluví za vše :) Ona je ostatně i škoda http://www.blender3d.cz/ nebo http://www.linuxgames.cz Tolik k zamyšlení, komentáře vítány.