1 příspěvek / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele Martin Šanda
Offline
Naposledy viděn: 7 let 9 měsíců zpět
Připojen: 12.12.2013 - 15:42
X.org 1.13.2, nVidia GeForce 8400GS, OpenSUSE 12.3 a podivná chyba

Dobrý den,

opět řeším problém po přechodu na vyšší verzi systému. Nedaří se mi nastavit rozlišení 1280x1024. Systém nastartuje v rozlišení 1600x1200 ale pokud mu předhodím prakticky jakýkoli konfigurák (jedno s jakým ovladačem a rozlišením), nenastartuje. píše "Fatal server error: no screens found". Speciálním případem jsou pouze ovladače od nVidie, se kterými pro změnu tuhne při startu. Při pokusu nastartovat Sax tuhne občas také, ale nevysledoval jsem kdy přesně ano a kdy ne. Konfigurák vytvořený Saxem nezchroustá. Zajímavé je taky to, že už při instalaci odmítl pracovat s jiným rozlišením než tím nejvyšším, čili to vypadá na nějaký podivný bug. Ve 12.2 jsem s ničím takovým problémy naprosto neměl. Věděl by někdo co s tím? Experimentuji s tím už druhý den, googlím, a naprosto bezvýsledně.

Vážně se mi nechce pracovat v 1600x1200. Všechno je strašně prťavé a i když si zvětším písmo, zůstává příliš drobná grafika a web.

Distribuce: 
jik
Obrázek uživatele jik
Offline
Naposledy viděn: 2 roky 10 měsíců zpět
Připojen: 19.09.2007 - 09:15
X server

No... ono jde o monitor 1600x1200? Pokud ano, potom bych nechal toto rozlišení a zvětšil písma - v aplikacích i desktopu; obrázky na webu lze také zvětšit (konqueror: ctrl+). Přece jenom to takto bude mít ostřejší kresbu. Jinak chápu, že toto je obezlička.
K hledání chyby: stojí za to projít si /var/log/messages a /var/log/warn (kde se toho asi v tomto případě moc nebude), ale v ~/.xsession-errors by se něco mohlo objevit (ale v něm něco najít...)