fórum opensuse

Distribuce: 

Zdravím,
pokouším se připojit k fóru opensuse - registroval jsem se, dostal email, provedl jsem ověření - ale nevím jak/nemohu se nalogovat - pořád tam je odkaz login a není vidět ani přihlášený uživatel ani žádný odkaz na "vytvoření příspěvku". Kde by mohl být xskopaný pes??

Fórum: 
Autor: jik

Leap 15.3 a tiskárna Brother

Distribuce: 

Zdravím,
u známého jsem přeinstalovával systém z 42.1 na Leap 15.3. Vše dopadlo dobře, ale nefunguje tisk na laserové kombinaci DCP-1610WE. Ovladače jsou nainstalované, ale netiskne - jakoby tisk končil v černé díře (jak jejich vlastním ovladačem, tak i generickým ovladačem - zkoušel jsem pxlmono). V logu jsou takovéto zprávy:
W [01/Jun/2021:20:54:53 +0200] CreateProfile failed: org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown:The name org.freedesktop.ColorManager was not provided by any .service files

Boot-default system

Distribuce: 

Dobrý den,

mám na notebooku dual boot Leap 15 a Thumbleweed. Po zapnutí se mi nabůtuje Thumbleweed. V YASTu jsem nastavil (na obou systémech), že defaultně se má bůtovat Leap. Stejně se furt bůtuje Thumbleweed.
Chci Leap jako defaultní pro boot.
Dá se to nějak zaonačit?

ssh bez hesla a s publickey

Distribuce: 

Zdravím,
zkouším se pomocí Leap 15 připojit k serveru OpenSUSE 13.2 - a přes nastavení sshd_config:
RSAAuthentication yes
PubkeyAuthentication yes
AuthorizedKeysFile .ssh/authorized_keys

pořád chce heslo. Nevíte, v čem by mohla být chyba?

Autor: jik

[vyřešeno] Práce se SMS

Distribuce: 

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaký soft používáte pro příjem / odesílání
SMSek přes modem?
Zkoušel jsem gammu-smsd, smstools3 i mmcli, ale nic z toho prakticky nefunguje. Nanejvýš jen pár hodin, pak se zasekne a bez restartu systému s tím nikdo nehne. I tak to chodí jenom s některými modemy či jen při správné kombinaci modem-operátor.

Máte někdo zkušenosti?

(zkoušel jsem i v jiných distribucích, vyjde to nastejno)

Fórum: 

Na Leap 15 nejde připojení přes LTE modem

Distribuce: 

Dobrý den přeji,
mám tento problém:
na jednom počítači mám OSuse 42.3 a připojení přes modem HUAWEJ E3372h funguje k naprosté spokojenosti.

na druhém počítači jsem včera nainstaloval OSuse 15.0 a po připojení (stejný modem, stejné SIM a dle možností i stejné nastavení) se sice spojení provede, modem svítí trvale modře, přidělí se IP, přidělí se adresy DNS... Ale nejdou data. Dopingnu se maximálne na ono ppp rozhraní, dál už ne. Firewall je vypnutý.

Autor: RNA

po update nalezl nový Libre Office a nechodí

Distribuce: 

Zdravím,
dnes jsem po dlouhé době nechal provést aktualizaci Leap 42.3. Zřejmě se aktualizovalo dost aplikací, kromě jiného LibreOffice na verzi 6.0.4.2-21.1. Jenomže teď LO nemohu nastartovat. Po spuštění se rozsvítí nový banner, ale ta housenka v něm vůbec 'nejede'. Máte někdo představu, co s tím?

Fórum: 
Autor: jik

Samba s heslem

Distribuce: 

Zdravim,
nefunguje mi samba klient , pokud zadam heslo, ktere tam je na serveru. Normalne bez hesla to jede, ale s heslem ne. S mobilu v pohode, na pc nic. Píse, ze nemam prava.
Dokazete pomoc?

Edit: Mobil i pc je v jedne siti.

Stránky