Vnc2swf

Při pátrání po novinkách o SUSE LINUX jsem narazil na zajímavou utilitku, jejíž produkt jistě ocení každý nováček. Jedná se o vnc2swf s jehož pomocí lze ukládat do flashové animace právé probíhající dění na pracovní ploše, čili jinak řečeno výtečný nástroj pro názornou prezentaci návodů.

Pokud by si chtěl někdo doma podobnou legraci užít, přikládám ten nejjednodušší možný návod. Ze stránek www.itxyourpc.org si stáhněte soubor s názvem screen_capture a rozbalte jej. V adresáři se bude nacházet několik souborů z nichž vás pro tuto chvíli bude zajímat ten s názvem install.sh, který z konzole spusťte následujícím příkazem:

sh install.sh

Po zadání hesla roota budou nainstalovány balíčky ming, swftool, vnc2swf a x11vnc. Možné je, že bude nejprve vyžadován balíček lame. Tím je instalace dokončena nyní stačí jen z konzole pustit:

sh capture.sh

a vše, co se odteď děje na vaší pracovní ploše, je nahráváno a ukládáno do souboru output.swf. K ukončení nahrávání pak stačí jen stisknout ctrl+c. Pokud chcete vygenerovat html kód stačí jen pustit

sh html.sh

Abych ukázal program v akci, vytvořil jsem video ve kterém ukazuji jak přidat zdroj do YaST.

Zdroj: www.itsyourpc.org
Detailnější návod (eng)

Komentáře

cobain odpověděl -

super taketo nieco urcite pomoze, teda aspon mne.

jeden hacik to ale ma sice mam rychlu linku adsl ale aj tak to nic nerobi,

otvara sa stale stranka prehliadacu a to strasne dlho, aj po 20 min je stranka stale biela.

Neni mozne dat odkaz priamo na stiahnute suboru a potom si to doma ci v praci pozriet,

malo by to ist rychlejsie z hdd nez po nete

cobain odpověděl -

Linka je dsl dost rychla ale nic skusam kazdy den ale ani raz uspesne

treznicek odpověděl -

moc věcí zatím v archívu nepřibilo :o))))))))

jiri.vetvicka odpověděl -

To je tim, ze se v soucasne dobe potykam s WIKI a dalsim pripravovanym bonusem pro registrovane uzivatele, takze nestiham vsechny postupy ukladat do flashe, teda pokud nestojite o to sledovat co celej den delam v notebooku ;)

Close the world, open the next.