Užitečný pomocník webpin

Pokud s openSUSE nepracujete skutečně extrémně krátkou dobu, určitě znáte repozitáře jako Guru nebo Packman. Někteří jste také určitě postřehli, že se nedávno pod hlavičkou openSUSE rozjel moc hezký projektík s názvem [?:http://build.opensuse.org Build Service]. Tento projekt umožňuje prakticky komukoliv vytvářet balíčky různých programů, které postrádá v openSUSE a nabízet je jako instalační zdroj na stránkách [?:http://software.opensuse.org/download download.opensuse.org] ostatním uživatelům. A pro skutečné experimentátory je tu ještě jeden zajímavý instalační zdroj, vývojová větev openSUSE nazvaná [?:http://download.opensuse.org/distribution/SL-OSS-factory Factory].

Mít všechny zdroje hezky vložené v instalačních zdrojích a hledat programy v teple svého oblíbeného správce balíčků by určitě bylo fajn, ale se zvyšujícím počtem dostupných repozitářů je to nejenom o uklikání se (popř. upsání), ale také o přehlednost ve verzích programů a tak trochu o stabilitu systému. Jenže co když třeba potřebujete ovladače pro svou webovou kamerku nebo nejnovější naprosto nestabilní verzi jádra, protože prostě nabušené železo žádá nejnovější ovladače, ale rozhodně nemáte náladu kvůli tomu vkládat několik desítek zdrojů bez jakékoliv záruky, že jeden z nich bude obsahovat potřebný balíček?

Tak přesně před tento problém se postavil Benji Weber a vyřešil ho hezkou webovou aplikací [?:http://benjiweber.co.uk:8080/webpin webpin]. Víte, jak by se balíček mohl zhruba jmenovat nebo máte jen klíčové slovo? Nevadí, jděte na [?:http://benjiweber.co.uk:8080/webpin webpin] a podívejte se, zda třeba někdo potřebný program nenabízí také jako balíček pro openSUSE. [?:http://benjiweber.co.uk:8080/webpin webpin] pátrá v oblíbených zdrojích jako Guru nebo Packman, součástí jsou samozřejmě i oficiální zdroje OSS a non-OSS a především všechny repozitáře z Build Service. Navíc umí vyhledávat nejen pro aktuální verzi, ale také pro verzi 10.1.

Pokud nenajdete svůj program na první pokus, neztrácejte naději a vyzkoušejte jiné klíčové slovo. Jako všechno, ani [?:http://benjiweber.co.uk:8080/webpin webpin] není dokonalý.

Autor: koty

Komentáře

honzaS odpověděl -

Děkuji za tip na velice užitečnou službu!