openSUSE 12.1 Beta je na světě!

openSUSE LogoPokud jste si ještě nestačili všimnout, tak včera, tj. 1.10.2011, vyšla dlouho očekávaná první beta verze připravovaného operačního systému openSUSE 12.1, který by měl být vydán 11.11.2011. Takže neváhejte a nastartujte své počítače, spusťte download managery a stahujte první beta verzi openSUSE 12.1 ZDE.

Pokud jste sledovali dění v posledních dnech - ať už na našem portálu opensuse.cz nebo oficiální webové stránky OpenSUSE, tak asi víte, že tato první beta verze je vlastně openSUSE 12.1 Milestone 6, ale jelikož vydavatelský tým i testeři souhlasili, že současná vývojová verze openSUSE 12.1 je natolik stabilní a dostatečně připravena, tak je již teď možné podrobit tuto verzi beta testování. Tudíž pokud jste uvažovali nad vyzkoušením nového openSUSE 12.1 ještě před vydáním, pak těžko naleznete lepší příležitost, než právě nyní.

Testování je dnes ještě jednodušší nežli kdykoliv předtím a to hlavně díky možnosti využití virtualizace (virtual machine). Díky tomuto řešení se totiž nemusíte v žádném případě bát o svá data na vašem počítači nebo dopadu na funkčnost. Pokud si chcete být opravdu jisti, co vás může čekat za potíže poté, co si nainstalujete openSUSE 12 Beta, tak vám doporučuji si přečíst seznam zjištěných nejzávažnějších bugů, který naleznete pod tímto odkazem. Poté vás již nemůže nic rozházet a překvapit. Samozřejmě, že i pro toto vydání platí výzva a prosba pro všechny, kteří na svůj počítač openSUSE 12.1 Beta nainstalují a případně zjistí nějakou již dříve nenahlášenou chybu, aby jí nahlásili a pomohli tak vytvořit ještě úžasnější operační systém pro vaše počítače.

Tolik k nové beta verzi openSUSE 12.1, takže pokud jste ještě nezačali stahovat, tak neváhejte a stahujte zde, určitě to stojí za to.

Autor: VojTEKK

Komentáře

michalq odpověděl -

To je prijemne prekvapeni ... cekal jsem zpozdeni se bude jeste prodluzovat.

Instalace i prvni boot na VirtualBoxu probehly naprosto bez problemu (prostredi KDE).

Takze se opravdu tesim na finalni verzi!!!

edit: Funguje vam pod VirtualBoxem v KDE aplikace "screen saver" pro nasteveni parametru sporice obrazovky??? Mne se otevre okno aplikace a hned se samo zase zavre... :(

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.