Rychlé postřehy ze SUSE 10.1

Po usilovném boji s novým instalátorem a mnoha vytrhaných vlasech, jsem odmigroval zpět ke svému starému osvědčenému apt. Je možná pěkné, že dobře řeší závislosti, ale nebaví mě koukal 5 minut, než se mi nainstaluje balíček a zároveň nemám ani potuchy, co že to instalátor vlastně dělá. Obdobně mě zklamala instalace z konzole za pomocí rug. Ten mi zase píše waking ZMD a kouká bůh ví na co. Tím samozřejmě nechci nikoho odradit, ale rozhodně apt ;)

Na druhou stranu, co mě hodně těší je bezchybný kpowersave, který bezvadně zvládá uspávání na disk i do ramky, aniž bych cokoliv nastavoval. Obdobně si u mě šplhl KnetworkManager, který se sám připojuje pokud zrovna zapíchnu do notebooku síťový kabel a hned po jeho odpojení zapne wifi. Navíc mohu mezi sítěmi jednoduše přepínat. S XGL na testovacím stroji také zatím nemám potíže, ale shledal jsem, že jedinou použitelnou věcí pro mě bude nejspíš efekt ala kompose. Navíc mě udivují komentáře, že v KDE jede XGL hned a v Gnome jsou s ním potíže, já jsem právě naopak nainstaloval Gnome, ikonkou k tomu určenou zapnul XGL. V Gnome běží vše bez problému. Po přepnutí do KDE funguje XGL také, ale někdy chvilku trvá než se vykreslí správně okna. Ke KDE ještě poznámka - KDE v novém SUSE dostalo patche a nabíhá dost rychle, což mě velmi těší. Koukal jsem, že je k di spozici i KDE 3.5.2 tak doufám, že bude lítat stejně rychle. V YASTu mě ještě rozitirovala Online aktualizace, která nepochopitelně zahlásí: Execute curl command failed with '6': curl: (6) name lookup timed out, tno ještě se na to podívám.

Dnes byly uvolněno iso pro LiveDVD, doporučuji všem si nejprve nové SUSE otestovat, abyste pak zbytečně nebyli rozčarováni. Každopádně doufám, že se všechny chyby rychle vyfixují.

Komentáře

Tuxík odpověděl -

No mě se to po několika aktualizací pošahalo a teď mi to z hybernace nenajede :'-(
s pozdravem Josef Pacal