Novinka

openSUSE.cz - plány pro rok 2014

V dnešním článku nastíníme několik změn, které proběhnou na našem portále a které, jak doufáme, vyjdou dle našich představ.

Po několika měsících mírné stagnace, jsme se rozhodli najmout nového šéfredaktora, kterým se stal Honza Šťastný a na portále se sním budete setkávat pod přezdívkou deehappy.

"Ahoj, jmenuji se Honza a můj nick je deehappy. Od ledna tohoto roku jsem se stal šéfredaktorem openSUSE.cz, do kterého budu přispívat svými články. Nejprve půjde o překlady z anglických originálů, ale postupem času bych rád přinesl i své vlastní články a rozbory. Své náměty samozřejmě můžete zanechávat v komentářích, případně se obracet na můj e-mail jan.stastny@blue-point.cz.

Studoval jsem ekologii na fakultě v Ústí nad Labem, kde jsem začínal s Linuxem. Jelikož jsem byl unavený ze systému Windows, začal jsem využívat Ubuntu jako výchozí systém (v té době jsem znal jen několik distribucí a distribuce Ubuntu mi vyhovovala). Jako student jsem se dostal do USA, v té době na studentské vízum a následně se rok věnoval angličtině na jazykové škole v ČR. Nakonec jsem odletěl na několik let do Irska.

Mé příspěvky budou pro začátek určeny především obyčejným uživatelům a lidem migrujícím z Windows. Budu moc rád, pokud se komunita openSUSE v ČR opět rozroste."

Od Honzy si samozřejmě slibujeme nejen častější aktualizaci našeho portálu, ale také několik změn, které jsme na letošní rok naplánovali.

Během měsíce ledna a února se bude nový šéfredaktor seznamovat s distribucí openSUSE a především překladům anglických článků. V březnu se pak společnými silami chystáme na vytvoření stránky, která bude jednoduchou formou propagovat distribuci openSUSE. Duben a květen zasvětíme překladům návodů a dokončení wiki, tak abychom mohli konkurovat http://wiki.ubuntu.cz/ Červen až srpen hodláme využít ke zlepšení fóra a také reakcí v něm. Pevně doufáme, že na méně náročné dotazy budeme reagovat v řádech minut a pomůžeme tak rychle každému vyřešit jeho problémy. Září a říjen bude ve znamení budování softwarového portálu po vzoru stahuj.cz a listopad a prosinec k lazení toho, co se nestihlo, posunulo, či objevilo nového.

Držte nám palce, pište svoje nápady a samozřejmě nezapomeňte přivítat Honzu :)

Komentáře

honyczek odpověděl -

Též mám radost, že se chystá nějaké oživení v české komunitě openSUSE. Podobně jako Michal Hrusecky bych byl raději, kdyby se místo vytváření kompletně nového portálu podařilo vytvořit tým lidí, kteří se budou starat o obsah české openSUSE Wiki http://cs.opensuse.org

V případě zájmu mě kontaktujte http://cs.opensuse.org/User:Honyczek
honyczek at centrum.cz

Honza_redakce odpověděl -

Návrhy na překlady článků mi prosím posílejte na mail díky Happy

ferri odpověděl -

Paráda. Teším sa na nové svetlé zajtrajšky.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.