Vyšlo openSUSE 12.3 RC1

Ještě než se dočkáme finální verze openSUSE 12.3, zpříjemní nám chvilky první RC. Stahovat můžete jako obvykle z http://software.opensuse.org nebo českého mirroru. Nová verze obsahuje KDE 4.10, GNOME 3.6 a kernel 3.7.6. Nechybí ani nové KDE téma. I přes to, že se podařilo opravit značné množství chyb, některé z nich na svou opravu ještě čekají, včetně problému s instalací ve VirtualBoxu.

Komentáře

Aidamos odpověděl -

Hmm, tak jelikož nehodlám openSUSE instalovat jinak než do VirtualBoxu, tím spíše ještě ne finální verzi, tak jsem z nějakého testování předem vyřazen. Škoda.

Aidamos odpověděl -

Ale jo, to by asi šlo. Zkusím, dík za tip.

Aidamos odpověděl -

Tak jsem to zkusil podle návodu. Při instalaci systému jsem zakázal instalaci doplňků VirtualBoxu. Instalace i naběhnutí systému proběhlo bez problémů. Jen taková drobnůstka je ta, že systém naběhl v rozlišení 640x480 (i můj telefon umí větší) a bez možnosti to změnit. Dále jsem podle návodu nainstaloval doplňky VirtualBoxu. Po restartu systém nenaběhne. Proč mě to nepřekvapuje?

EDIT: Tak jsem celý systém přeinstaloval a testuju ho alespoň v tom omezeném režimu s rozlišením 640x480. Tragédie. Přidání téměř všech důležitých komunitních repozitářů (LibreOffice, Mozilla, Virtualizace) selže (vyskočí chybová hláška, že přidání repozitáře selhalo), čili nelze je přidat, YaST bez vypnutí ipv6 je pomalejší než lenochod (už vím, proč má openSUSE za maskota chameleona), Firefox se spouští déle než v předchozí verzi (přes půl minuty i při opakovaném spouštění), co se ale radikálně vylepšilo je rychlost spouštění LibreOffice, tam jsem spokojen. Ovšem můj (a nejen můj) problém s neodůvodněně dlouhým spouštěním Midnight Commanderu nejenže přetrvává, ale dokonce se zhoršil. Dřív se spouštěl rovnou minutu, teď se spouští rovné dvě minuty. Nechápu.

Aidamos odpověděl -

Tak teď jsem se smál až jsem málem upad. Já nemám kompatibilní hw pro Virtualbox? To je zajímavé, že jiné systémy (a leckdy i dost exotické) mi v tom v pohodě běží. Kdyby to nebyl problém openSUSE, těžko by se o tom psalo a speciálně upozorňovalo na to, že bug https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=799480 stále ještě nebyl vyřešen. Zkoušel jsem to i na noteboku se zcela jiným hardwarem, a evidentně s VirtualBoxem opět nekompatibilním, jiné systémy tam běží v pohodě, openSUSE nikoli.
A počkat na finální verzi? Ale já chci testovat a případně i hlásit chyby. V Bugzille účet mám a několik bugů jsem už hlásil. Navíc verze RC znamená Release Candidate, tedy kandidát na finální verzi a tam by už moc chyb být nemělo.
Teď bych prosil nějakou tu tabletku.

Aidamos odpověděl -

A já chci zeleného slona s fialovými hvězdičkami a hodinky s vodotryskem :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.