2 příspěvky / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
Všeobecne o repozitároch OS 12.1

Podľa mojich skúseností ak chcem mať najaktuálnejší softvér tak použijem Tumbleweed - nevýhoda - upgrade celej distribúcie s možnými problémami. Konkrétne u mňa problém s kernelom 3.3, preto som ukončil jeho používanie. Neviem, či je možnosť urobiť iba čiastočný upgrade, to by niekedy pomohlo.

Iný problém - chcem KDE 4.8, ak pridám repozitár, hlási mi niekoľko aplikácii dowgrade - to sa mi nepáči.

A teraz konecne otázka - aká je politika pri oficiálnych repozitároch - chcel by som používať iba oss, non-oss, update a Packman, ale chcel by som vedieť, či sa v nich dočkám napríklad KDE4.8, nový kernel a pod. Používam opensuse už od verzie 10.x, ale nejako si neviem spomenúť, ako to fungovalo v minulosti.
Ďakujem.

Obrázek uživatele Aidamos
Offline
Naposledy viděn: 4 roky 3 měsíce zpět
Připojen: 18.10.2007 - 07:54
Re: Všeobecne o repozitároch OS 12.1

vma wrote:chcem KDE 4.8, ak pridám repozitár, hlási mi niekoľko aplikácii dowgrade - to sa mi nepáči.
Aktualizaci musíš udělat tak, že si v YaSTu ve Správci softwaru pomocí tlačítka Zobrazit zobrazíš Repozitáře, vybereš požadovaný, a pak nahoře klikneš na "Přepnout systémové balíčky...". To že se někdy chce provádět downgrade můžeš vyřešit tak, že si zkontroluješ, které jeho verze máš dostupné (při výběru balíčku dole karta Verze) a zvolíš tu správnou (nejnovější).
vma wrote:chcel by som vedieť, či sa v nich dočkám napríklad KDE4.8
Ne.
vma wrote:aká je politika pri oficiálnych repozitároch
Je v nich to maximálně odladěné a stabilní. Když se rozhodne, že např. LibreOffice je dostatečně vyzrálý, dostane se tam. Toto se zpravidla netýká KDE, proto pro něj vznikají další repozitáře. Novell (dnes Attachmate) z kapacitně-pracovních důvodů nechce oficiálně podporovat novější KDE než které vyšlo s distribcí z důvodů větší náročnosti na případnou placenou technickou podporu.

xhc
Obrázek uživatele xhc
Offline
Naposledy viděn: 11 let 7 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2008 - 21:06
Re: Všeobecne o repozitároch OS 12.1

v Update repo sa dočkáš KDE4 podľa toho, ktorá verzia sa dostane do stable vetvy opensuse .. preto odpoveď "nie, nedočkáš sa verzie KDE4.8 v update" je správna.. najbližšie pri vydaní 12.2 opensuse tam bude pochopiteľne novšia verzia...

Ubuntu 2005 > Kubuntu 2006 > openSUSE (KDE4 )2007 > 2011 Arch Linux 2012 (awesome wm)
http://my-archlinux.blogspot.com | http://ilusoria-yhwh.webovka.eu

Obrázek uživatele Maor
Offline
Naposledy viděn: 11 let 8 měsíců zpět
Připojen: 25.01.2007 - 15:18
Re: Všeobecne o repozitároch OS 12.1

Trojkový kernel z tumbleweedu robí aj mne problém, ale s grafikou. Zostane len čierna obrazovka, ale nemám to chuť riešiť, tak aj preto som zrušil tumbleweed, nech ma ten kernel neotravuje v aktualizáciach. Navyše som zistil, že si vystačím aj s menej aktuálnymi programami zo štandardných repozitárov. Len ten nový LibreOffice by už mohli pridať.

Obrázek uživatele Aidamos
Offline
Naposledy viděn: 4 roky 3 měsíce zpět
Připojen: 18.10.2007 - 07:54
Re: Všeobecne o repozitároch OS 12.1

maor wrote:Trojkový kernel z tumbleweedu robí aj mne problém, ale s grafikou. Zostane len čierna obrazovka
Ony se totiž s aktualizací jádra musí zaktualizovat i ovladače respektive jaderné moduly pro grafické karty!

Obrázek uživatele Maor
Offline
Naposledy viděn: 11 let 8 měsíců zpět
Připojen: 25.01.2007 - 15:18
Re: Všeobecne o repozitároch OS 12.1

aidamos wrote:
Ony se totiž s aktualizací jádra musí zaktualizovat i ovladače respektive jaderné moduly pro grafické karty!

Myslel som si.