0 příspěvků / 0 new
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
problém s asociací souborů v KDE 4.1.3

Mám problém s asociací souborů v KDE 4.
Konktrétně s textovými soubory (přípona txt). Při každém pokusu o jejich otevření se mě systém zeptá v jakém programu jej chci otevřít. Po instalaci systému byly tyto soubory otevírány textovým editorem (tuším že KWrite). V průběhu používání jsem toto nastavení změnil a již ho nelze vzít zpět. Ostatní soubory jsou korektně otevírány v příslušných aplikacích.
Pokud se pokusím v nastavení asociací souborů (Nastavení systém -> pokročilé -> asociace souborů) přidat do seznamu aplikací, který je nyní prázdný, libovolný textový editor a nastavení potvrdit, tak modul Nastavení systému spadne s následující hláškou:

[code]
The application Nastavení systému (systemsettings) crashed and caused the signal 11 (SIGSEGV).
Please help us improve the software you use by filing a report at http://bugs.kde.org. Useful details include how to reproduce the error, documents that were loaded, etc.
[/code]
Podrobnosti chybové hlášky v příloze. [size=70]Jen škoda, že to nelze poslat jako obyčejný text, ale jen takto nešikovně zabalené v zipu.[/size]

Netušíte někdo, v čem může být problém? Díky za rady.