2 příspěvky / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
OpenSUSE 12.1 Nenalezeno gfxboot

Dobry den,
Předem se omlouvám za neznalost.Ve Windows 7 přes Unetbootin na Flash disk nahraji openSUSE-12.1-GNOME-LiveCD-i686.iso tak při načítání flash disku PC napíše tuto chybu:

Could not find kernel image: gfxboot
boot:

Při použití programu ImageWriter PC donekonečna načítá flash disk a PC dále nereaguje.

Děkuji za ochotu a pomoc vyřešit tento problém..

Obrázek uživatele airlive
Offline
Naposledy viděn: 11 let 8 měsíců zpět
Připojen: 17.11.2010 - 20:33
Re: OpenSUSE 12.1 Nenalezeno gfxboot

...v oS je to trochu jinak,přes Unebootin se to nedělá.
... tady máš návod:
http://en.opensuse.org/Live_USB_stick

openSuSE 12.2(64b) - KDE
Opera: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Obrázek uživatele airlive
Offline
Naposledy viděn: 11 let 8 měsíců zpět
Připojen: 17.11.2010 - 20:33
Re: OpenSUSE 12.1 Nenalezeno gfxboot

mrkni sem,mělo by to fungovat:
http://www.linuxliveusb.com/en/home

openSuSE 12.2(64b) - KDE
Opera: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Obrázek uživatele airlive
Offline
Naposledy viděn: 11 let 8 měsíců zpět
Připojen: 17.11.2010 - 20:33
Re: OpenSUSE 12.1 Nenalezeno gfxboot

... není důležité kdo reaguje a pokud si někdo myslí,že fórum je mrtvé,měl by sám přispět (to není adresné na tebe) a né povýšit svou sebelítost nad něčím co může ovlivnit
... plkat dovede každý a v dnešní době je to i moderní,ale něco udělat,tak to každý kouká a poukazuje na druhé
... prostě tohle není jak fórko Ubuntu,kde je spousta userů a stále cvrkot,sice jim to trochu závidím,ale zase na oS fórum chodí teda dle mého názoru již zkušenější uživatelé a tím pádem je i menší návštěvnost

...závěr je asi takový:
jaký si to uděláš takový to máš
(a teď klidně do mě )

openSuSE 12.2(64b) - KDE
Opera: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Obrázek uživatele standa.e
Offline
Naposledy viděn: 10 let 10 měsíců zpět
Připojen: 20.06.2006 - 20:47
Re: OpenSUSE 12.1 Nenalezeno gfxboot

Problém může být i někde úplně jinde.

Když jsem ve W7 zkoušel ten první postup skrze:
http://en.opensuse.org/Live_USB_stick

konkrétně postup podle kapitol 1 až 1.2.2 (gui Image Writer), všechno fungovalo. Problém byl v tom ImageWritteru nalézt příslušné .iso (není v nabídce vyhledávatelných přípon v dialogu "otevřít", takže ho W7 nezobrazí (musí se zadat tuším ručně, nebo snad *.* ... prostě nějaká taková finta).

Druhý problém nastává s některými klíčenkami. Třeba poměrně rychlý osmigigový Patriot je zvláštním způsobem rozdělený. Nejprve je cca 3MB prázdný oddíl a pak až teprve oddíl na samotná data. Wokna to, kupodivu, neřeší a vidí na disku pouze ten jediný oddíl na data (bez ohledu na formátování atp). Musel jsem v Gparted nejprve oba oddíly odstranit a vytvořit jeden nový od samotného začátku flashky.

Jde o to, že pokud zůstane ten prázdný 3MB oddíl na začátku, tak deska z té flashky nabootovat většinou neumí už z principu (sahá na prázdný oddíl). Netvrdím, že to tak bylo nutně ve Vašem případě, ale třeba se to někomu hodit bude.

(Na ImageWriteru mne ovšem štve, že oddíl na flashce přeformátuje do ext... Člověk nemůže pak ve Windows flashku použít jako úložiště. Proto mám jako live edici úplně nejraději Slax, který, zdá se, nakonec neumřel.