0 příspěvků / 0 new
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
openSUSE 11.2 32 bit mrzne pri startu (hp 5101)

Ahoj, instaluju kamaradovi 11.2 pomoci externiho DVD-ROMu na netbook HP 5101:
Procesor: Intel Atom N280 - 1,66 GHz, 533 MHz FSB, 512 KB L2 Cache
Čipová sada: Mobile Intel 945GSE Express
Operační paměť: 2048 MB DDR2 533 MHz (max. 2 GB)
Grafická karta: Sdílená Mobile Intel GMA 950
Pevný disk: 250 GB, 7200 RPM

Pri prvnim bootu po instalaci system vyhodil chybovou hlasku:
failed to get numa memory information from srat table
a pak FATAL: module ahci not found

+ asi 5 dalsich a pri

Starting udevd:
Loading drivers, configuring devices: _

zamrznul. Nadobro. Nakonec jsem nabootoval pomoci failsafe + runlevel 3 a acpi=off a dokoncil instalaci. Rovnou jsem taky stahnul vsechny updaty z oficialnich oss repozitaru (novy jadro etc). To pro zmenu uplne rozhodilo GRUB (opravil jsem pomoci instalacniho dvd). Ted po bootu vyhodi hafo hlasek typu
[ 0.344676] BUG: scheduling while atomic: swapper/0/0x10000002
.
.
.
doing fast boot
FATAL: Module ahci not found.
FATAL: Module ata_piix not found.
FATAL: Error running install command for ata_piix
FATAL: Module mbcache not found.
Creating device modes with udev
....
/informace o bootovani/
...
Remounting tmpfs at /devmount: can't find /dev in /etc/fstab or /etc/mtab failed
Initializing /dev
Mounting devpts at dev/pts done
ok
Starting udevd: done
Loading drivers, configuring devices: _

a pro zmenu konec. Totalni zamrz. Nasel jsem neco podobnyho jako bug v buglistu suse, ale nikde zadnej navod, jak se toho zbavit. Krome toho, i kdyz jsem pres ten runlevel 3 nabootoval a nalogoval se do KDE 4.3, system byl primo neuveritelne pomalej, grafika podelana, zvuky jakbysmet. Zkousel jsem instalovat 11.1, ale ta se pro zmenu ani nenainstaluje. CD je ok (sedi md5 i kontrola dat po vypaleni v neru). Instalator najede, vsechno jde nastavit, ale ve chvili, kdy se maji zacit instalovat balicky se system podela a nahlasi, ze nevidi zadny DVDcko... horror.

Nemate nekdo nejakej napad, co s tim?

--

Jinak musim bohuzel konstatovat, ze za tech 8 let co se suse pracuju se situace ohledne pouzitelnosti moc nezlepsila (posledni dva roky s bordelem kolem zavadeni kde 4 byly navic dost krizovy). Nejak nevidim moc smyslu v tom vydavat kazdejch pul roku novou funkcne nedotazenou verzi. Jeste se mi nestalo, ze bych system nainstaloval a on by bez problemu bezel. Kdyz jsem mel kdysi cas si s tim hrat, byla to zabava, ale kdyz potrebuju v linuxu pracovat, kazdy hledani na forech jak rozchodit zakladni funkce me akorat mohutne s***.