2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele raven4
Offline
Naposledy viděn: 15 let 6 měsíců zpět
Připojen: 20.04.2007 - 12:26
HP 8710p, nefunguje ctecka karet a otisku

Dobry den,
koupil jsem si novy NB HP 8710p a nefunguji mi nasledujici zarizeni:
1) ctecka karet: R5C822 SD/SDIO/MMC/MS/MSPro Host Adapter
vypis lspci:
02:06.3 Generic system peripheral [Class 0805]: Ricoh Co Ltd R5C822 SD/SDIO/MMC/MS/MSPro Host Adapter (rev 20)
02:06.4 System peripheral: Ricoh Co Ltd R5C843 MMC Host Controller (rev 10)
02:06.5 System peripheral: Ricoh Co Ltd R5C592 Memory Stick Bus Host Adapter (rev 10) 02:06.6 System peripheral: Ricoh Co Ltd xD-Picture Card Controller (rev 10)

2) snimac otisku prstu: Authentec fingerprint Sensor
vypis lsusb:
Bus 005 Device 002: ID 08ff:2580 AuthenTec, Inc.

Nemate tuseni, jak tato zarizeni zprovoznit?

Dekuji, R4

Obrázek uživatele jsakalos
Offline
Naposledy viděn: 15 let 11 měsíců zpět
Připojen: 01.11.2007 - 23:58
Ja mam 8710w a citacku

Ja mam 8710w a citacku kariet sa mi zatial vobec nepodarilo rozchodit - vyzera to akoby vobec neposielala prerusenie.

Fingerprint reader ma nejake drivery tu: http://home.gna.org/aes2501/index_en.html. S nimi som dospel do bodu, kedy viem zosnimat odtlacok prsta a ulozit ho do suboru - dalej zatial nie.

Obrázek uživatele mznamenacek
Offline
Naposledy viděn: 13 let 7 měsíců zpět
Připojen: 25.10.2005 - 14:06
Otisky prstů

Jelikož mám HP 8710p, Váš příspěvek mě zaujal a zkusil jsem čtečku rozchodit. Použil jsem projekt libfprint, o kterém se zmiňujete. Jeho výhoda je v tom, že má přímou podporu pro openSuSE 10.2 i 10.3. Po nainstalování balíčků fprint_demo, libfprint a pam_fprint jsem utilitou fprint_demo sejmul otisky. K aktivaci pamu je potřeba do souboru /etc/pam.d/common-auth-pc přidat následující řádek:
auth sufficient pam_fprint.so

Při přihlašování se zadá jméno uživatele a bez zadání hesla se stiskne ENTER. Pam poté vyzve k autentizaci pomocí čtečky prstu a určí, který prst má být použit.

Zkušenost je zatím taková, že porovnávání otisku při ověřování přístupu je dosti nepřesné. Někdy se musí sejmutí otisku několikrát opakovat, nežli pamu komparace vyjde.

Obrázek uživatele mznamenacek
Offline
Naposledy viděn: 13 let 7 měsíců zpět
Připojen: 25.10.2005 - 14:06
Otisky prstů

Trocha zkušeností s fungováním čtečky otisků prstů.

V testovací aplikaci je potřeba dobře otestovat sejmuté otisky prstů na funkčnost ověření. Mě se stalo, že na některé otisky bych se nikdy nepřihlásil. Při kontrole program ukazuje v kolika elementech otisku našel shodu. Toto číslo se hodně mění podle toho, jak se prst na čtečku přiloží. Chce si to pohrát s uložením otisků a radši je několikrát sejmout znovu nežli je tam nastřílet a potom se divit, že se nejde přihlásit.

Proto ta moje informace z předchozího příspěvku, že komparace fixluje je mylná a chyba byla mezi židlí a čtečkou otisků.

Obrázek uživatele raven4
Offline
Naposledy viděn: 15 let 6 měsíců zpět
Připojen: 20.04.2007 - 12:26
Otisky prstů

Me zkusenosti se cteckou jsou zatim prumerne. Pouzivam ji jiz pravidelne, v pam mam nikoliv suficient ale dokonce required! takze kombinuji heslo a otisk.
Je mozno pouzit stejny otisk pro vice uzivatelskych kont, ukladaji se do adresare ~/.fprint. Je velmi vhodne nastavit v domovskem adresari KAZDEHO uzivatele, ketry ctecku bude uzivat aby pristupova prava(vlastnictvi) k adr .fprint mel POUZE root.

Jinak uspesnost skenovani jsem zvysil tim, ze prst skenuji od posledniho ohybu (posledniho clanku prstu) nevim jak lepe to popsat????

Suma sumarum, k systemu se prihlasim cca na 1,5 pokus, coz neni zle a zaroven mam jistotu, ze ikdyby nekdo odkoukl me heslo, tak ma smulu a neprihlasi se. Obejit prihlasovani nelze, pac mam disk zabezpecen SATA security, cely /home sifrovany a /root premisten na do /home/root.

At zije paranoia :)))

PS: funguje nekomu ctecka karet???