1 příspěvek / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
HD6850 - funguje?

Dobrý den,
již dlouhou dobu jsem přemýšlel o přechodu na nějakou distribuci Linuxu, dříve jsem měl Ubuntu a byl jsem s ní celkem spokojený, takže jsem asi půl měsíce po smontování začal hledat vhodnou distribuci která by mi vyhovovala, jako první mi padla do oka Ubuntu (na vyzkoušení), proto jsem si ji od kamaráda vypůjčil a nainstaloval si jí, instalace proběhla v pořádku a začal jsem stahovat drivery, samozřejmě po nainstalování oficiálního driveru se Ubunta už nenabootovala do grafikého rozhraní, přeinstaloval jsem jí tedy a hledat v úděsném rozlišení 800*600 odpověď na moje problémy a našel jsem nějaký open source driver který vůbec nefungoval. Zkusil jsem si tedy sehnat OpenSUSE a tam byl problém už u instalace, mám takový pocit že se buď nepustila vůbec, nebo jen do textového módu, přes ten jsem se pomocí nějakého návodu dostal k instalaci pomocí commanderu atd. ale nainstalovat se mi jí nepodařilo, proto bych se vás rád zeptal, jestli na nejnovější verzi OpenSUSE půjde moje grafická karta a případně, pokud by to šlo, bych poprosil o link na nějaký návod k instalaci z textového menu, děkuji moc za přečtení.

Sestava:
AMD Athlon II X4 3.0 Ghz (x64)
ATI Radeon HD 6850

Obrázek uživatele Aidamos
Offline
Naposledy viděn: 4 roky 4 měsíce zpět
Připojen: 18.10.2007 - 07:54
Re: HD6850 - funguje?