2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele yeti
Offline
Naposledy viděn: 12 let 6 měsíců zpět
Připojen: 09.10.2006 - 21:54
KDE vs GNOME ??

Můžu se zeptat na názor, které rozhraní kdo používá a proč? Já jsem, zatím více nakloněn KDE - odezvy se mi zdají rychlejší, ovšem vizuálně se mi více líbí GNOME - je takové "uhlazenější". Ale maximálně mě vytáčí, když v GNOME "dablkliknu" a ono se nic neděje (žádné přesýpadlo, žádné hodiny, nic, co by ukazovalo na nějakou činnost). Dablkliknu ještě jednou, zase se nic neděje a pak mi tam najednou vyskočí dvě stejné aplikace.... aaaarrghhh Podotýkám, že situace je stejná na stolním PC i ntb (AMD 2500 barton, 768MB RAM, 7200rpm HDD, VGA 8x, CD 1.6, 1GB RAM, VGA intel)
Kdyby tak existoval nějaký "průnik" obou....:-( (jen mi nikdo neříkejte abych založil projekt...:-o)) )

Obrázek uživatele koty
Offline
Naposledy viděn: 15 let 10 měsíců zpět
Připojen: 19.04.2005 - 11:12
Já zase používám KDE,

Já zase používám KDE, protože většina aplikací klíčových pro mou maličkost, je právě z něj (Konqueror, Kontact, Kaffeine, Digikam, K3b, KBabel, Kate, Kdesvn... :-). Crystal ikony a SUSE téma není problém vyhodit.

Obrázek uživatele koty
Offline
Naposledy viděn: 15 let 10 měsíců zpět
Připojen: 19.04.2005 - 11:12
Používám buď Kaffeine,

Používám buď Kaffeine, když jde o zvláště odolný stream MPlayer. Pokud potřebuji MPlayer s grafickým rozhraním, pak gmplayer. Ve většině případů si ale vystačím s Kaffeinem.

Obrázek uživatele yeti
Offline
Naposledy viděn: 12 let 6 měsíců zpět
Připojen: 09.10.2006 - 21:54
Kaffeine mi nikdy nic

Kaffeine mi nikdy nic nepřehrál..:-( Když jsem ve smartu objevil VLC (na stránkách VLC kompletní balíček pro suse nebyl), zajásal jsem a jsem happy...:-o) (tedy v rámci linuxu :-o).
Každopádně díky za názory. Já asi zůstanu u KDE (tedy alespoň po nějaký čas :-o )

Obrázek uživatele yeti
Offline
Naposledy viděn: 12 let 6 měsíců zpět
Připojen: 09.10.2006 - 21:54
Mimochodem, když jste

Mimochodem, když jste zmínila témata - snažil jsem se z webu stáhnout a nainstalovat témata, ale ani jedno se mi nepodařilo nainstalovat. Teď jsem ve windowsech a nemám k dispozici přesně URL, ale hledal jsem to na KDE.org. Bylo jich tam milion-šest, tak jsem to sesortil podle ratingu a tahal jsem tak jedno-dvě zvrchu (tuším že nějaké Aqua..., jinak jsou ty názvy šílené :-( ).
Můžete mě trošku nakopnout, jak je to s těmi tématy - v nastavení (kde control center/vzhled a motivy) jsou nějaké položky správce motivů, styl, GTK Styles a fonts (to mě také celkem mrzí, že je to počeštěné tak na půl..). Jaký je tedy vztah mezi motivem, tématem a stylem?

Obrázek uživatele koty
Offline
Naposledy viděn: 15 let 10 měsíců zpět
Připojen: 19.04.2005 - 11:12
Styl - vzhled meňátek a

Styl - vzhled meňátek a tlačítek + efekty
Motivy (témata) - všechno včetně stylů, typu ikon, dekorace oken a pozadí.
Obojí je v hojném množství na stránce http://www.kde-look.org
Doporučený postup instalace je obvykle součástí stránky daného stylu/motivu.

Obrázek uživatele Luke7
Offline
Naposledy viděn: 13 let 5 měsíců zpět
Připojen: 27.06.2006 - 20:12
no řekl bych že kde je

no řekl bych že kde je rozšířenější a mě přijde že jsou pro něj lepší aplikace ... třeba amarok vs banshee. Přesto jedu v gnome, přijde mi (subjektivně) rychlejší, přímočařejší a prostě hezčí, i když těmi themes se dají podle mě nastavit obě prostředí jak kdo chce a asi by nebyl problém udělat aby vypadali stejně :)můžu
Navíc sem nikdy neměl problém s apliíkacemi pro kde, takže pěkně při instalaci nastavím gnome, pak tam přiklikám k3b amarok kdewebtools a další a sem spokojen :-)
Nehledě na to, že mi přijde že v gnome běhá mnohem líp xgl...

Luke7

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Používám KDE

a to z jednoduchého důvodu: je podobnější Windows, na které jsem léta zvyklý. Ať jim totiž můžu vytýkat spoustu věcí (a dělám to), tak jednu ne: uživatelskou přívětivost. Jistě je to věc zvyku, ale připadá mi, že v tomhle jsou Windows vcelku dotažené. Aby taky ne, po těch létech existence a prvotním okopírování dobrého principu (od koho vlastně - Apple?)...

Stejně tak to doporučuji lidem, kterým Linux nabízím - důvod je tentýž a podstatně to usnadňuje jeho šíření.

JirkaZ

Obrázek uživatele Luke7
Offline
Naposledy viděn: 13 let 5 měsíců zpět
Připojen: 27.06.2006 - 20:12
win: já když zmáčknu alt

win: já když zmáčknu alt + F2 tak systém zamrzne...že by nějaká pomsta???
kde: důvod proč používám gnome je ten, že není tak podobné windows... linux is for people who hate windows :-D něco na tom bude ... :-)

Luke7

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Nemyslím si,

že je dobrý přístup "nenávidět" Windows. Lze je nemít rád, kritizovat je, vyhýbat se jim....ale z povrchu je prostě nevymažeme. Mým ideálem je postavení Windows (a MS) do pozice rovnocenného konkurenta s Linuxem a přinucení celého spektra zúčastněných (výrobci -> prodejci -> uživatelé) k tomu, aby začali myslet v intencích existence různých OS a různých řešení (pokud možno s jednotnou komunikační platformou - tím myslím třeba formáty souborů apod.).

Vývoj docela jde tím směrem (viz třeba ODF) a je i na nás, abychom to podporovali. Mnohost a konkurence jsou zdravé, ne monopol a diktatura jednoho subjektu - ať už je to politická partaj nebo počítačový moloch...

JirkaZ

Obrázek uživatele finc
Offline
Naposledy viděn: 16 let 10 měsíců zpět
Připojen: 03.10.2006 - 22:43
Také mám raději GNOME.

Také mám raději GNOME. Důvodem je jeho jednoduchost. I když jsem v linuxu stále začátečník (cca. pár měsíců), tak se mi zdá, že toto prostředí je jaksi stabilnější. Pokud potřebuju své PC k práci, tak budu hledat stabilní věci. KDE není zlé, ale prostě jsem si na něj nezvyknul.
Někdo tady přirovnával KDE blíže k Windows, mě zase GNOME přijde blíže k Windows, alespoň k 95,98 :)
Jediný problém je s aplikacemi, nemám rád věci psané v monu (jsou šíleně nestabilní), takže místo Banshee doporučuji Amarok, dále třeba Nautilus mi přišel jak průzkumník ve Windows, tak jsem ho vyměnil za Krusader, apod.
Ale jinak (firefox, thunderbird, eclipse, gaim, apod.) jsou věci, na které pod GNOME nedám dopustit :)
V podstatě je jedno jaké prostředí zvolíte, protože obě se (alespoň aplikacemi prolínají). Nemá cenu probírat GTK vs. QT, v obou existují dobré a špatné aplikace. Lidé ve finále preferují to, co se lépe naučí a o tom to asi je.
To je jako s vývojářem, který mi bude tvrdit, že PSPad je nejlepší editor na PHP. Má smysl mu ukazovat Eclipse PHP IDE od ZENDu? Nemá, nemá, nemá. Sice je o polovinu věcí ochuzen, ale když o nich ani neví, tak ho nemá co trápit a ať si patlá své věci třeba v poznámkovém bloku :)
Naučte se jedno prostředí a k druhému už Vás nikdo nepřemluví :)

Bez klacíku se s volem nedomluvíš. My weblog

Obrázek uživatele jiri.vetvicka
Offline
Naposledy viděn: 5 let 11 měsíců zpět
Připojen: 21.03.2005 - 15:38
Jedině KDE

KDE už používám od doby, kdy jsem přešel na Linux. Vždycky když někdo chce Gnome mám z toho noční můry, protože mi přijde dost nepřehledné a to upravené Gnome ve SLEDu je sice pěkné k pokoukání, ale ztrácím se ještě víc. Navíc v KDE už znám programy jak se jmenují a nehonim je nekde v menu, ale rovnou spouštím zadáním jejich názvu. Ale to už je otázka zvyku. Rozhodně však debaty KDE vs Gnome vždy vyvolají velký flame;)

Close the world, open the next.

Obrázek uživatele background
Offline
Naposledy viděn: 16 let 13 min zpět
Připojen: 03.09.2006 - 23:28
now KDE before GNOME before KDE

v mych total linux noob dobe, sem mel staryho mandrake s KDE, protoze mi to kamos doporucil, pak sem instaloval suse 10.1 a dal gnome.. a ted s 10.2 mam zas KDE..

A je to jen o zvyku, jak uz se tu psalo. GNOME mi k srdci moc neprirostl.. ale je to dle me total egal..

:: tajemný svet v pozadi.. my weblog