Web Proč používat Linux - nový a srozumitelnější

Dnes byla spuštěna nová verze stránek [?:http://proc.linux.cz/ Proč používat Linux] zaměřených na prezentaci GNU/Linuxu jako uživatelského operačního systému. Původní web byl vydán v červenci 2005 a po roce a půl jeho existence nadešel čas přiblížit jej více uživatelskému chápání. Úvodní informace se nyní zaměřuje především na prezentaci vlastností GNU/Linuxu atraktivních pro spotřební uživatele. Novou podobu webu ovlivnila svými připomínkami a ohlasy řada lidí z komunity uživatelů.

Původní stránky zůstaly stále součástí webu a poskytnou podrobnější přehled těm zájemcům, které vlastnosti Linuxu zaujmou. Web nyní obsahuje i malý bonus (tzv. easter egg), jehož odhalením sice nic nevyhrajete, ale dozvíte se něco navíc.

Autor webu Adam Přibyl shrnuje dosavadní působení stránek takto: "Během života webu 'Proč používat Linux' jsem dostával různé reakce na jeho obsah. Ta, která mne potěšila nejvíce, byla zároveň ta nejkritičtější. Pisatel v ní rozebral každý bod uváděný jako výhodu Linuxu a konstatoval, že stejné vlastnosti má i ve svém MS Windows 2003 Serveru. Moje odpověď zněla: Jsem rád, že je podle Vás GNU/Linux srovnatelý s MS Windows 2003 Serverem. Každý doma totiž může mít Linux, ale jen málokdo MS Windows 2003 Server. V Linuxu tak získáte operační systém srovnatelný nejen s MS Windows XP nebo Vista, ale i se serverovými řešeními firmy Microsoft."

O GNU/Linux

Linux je pokročilý operační systém založený na myšlence otevřeného softwaru, který si v mnoha odvětvích získává stále větší popularitu. V současné době se těší popularitě ze strany velkých firem jako IBM, Novell nebo Red Hat. Velkým úspěchem je započetí diskuse s hlavními distributory počítačové techniky jako je Dell o instalacích OS Linux na nově prodávaných počítačích.

O CZLUG

CZLUG je české sdružení uživatelů operačního systému GNU/Linux, které se zabývá propagací a počešťováním Linuxu. Mezi další úkoly se řadí zajišťování a prosazování podmínek vhodných k dalšímu rozvoji GNU/Linuxu a otevřeného softwaru jako takového.

Komentáře

Kaderas odpověděl -

Osobně mi přijde web moc kontrastní. Ani ty tagy nejsou příliš půvabné.. Ale nejsem webdesigner :-)
Předešlá verze mi přišla přehlednější a lidu přitažlivější; spíše než na vzhledu bych zapracoval na obsahu (a o tom to přeci je). :-)

JirkaZ odpověděl -

verze nepřijde ani hezká, ani funkčně lepší.

Mimochodem: jsem sám, komu se "seká" kurzor ve Firefoxu při pohybu přes onu stránku?

JirkaZ odpověděl -

kurzoru Firefoxu na té stránce se koná jen ve Windows XP, v SUSE je všechno OK ;-)

Luke7 odpověděl -

že by demostrace kvality suse? :-)

honzaS odpověděl -

To mě zas současná grafika webu i jeho struktura velice líbí!
Jednoduché, jasné, hledáte odpověď, kliknete a víte, pro podrobnější info jsou stránky projektu.
Stránka není obalena detaily a ani zbytečně velkým množstvím informací, což je určitě pro člověka který se začíná zajímat o linux přijatelnější a přehlednější.

Luke7 odpověděl -

jen mi moc nesedí ten styl odkazů...

Luke7 odpověděl -

no spíš je to o tom co se komu líbí, a kristalova grafika se taky nelibi vsem a jestli nekdo něco dělá dobrovolně, tak to bude dělat tak jak se to líbí jemu