Spuštěn nový portál pro uživatele 602Office a OpenOffice.org

31. 1. 2007 byl oficiálně spuštěn nový portál 602office.cz, který se zabývá nejen kancelářským balíkem 602Office, ale zároveň přináší čtenářům čerstvé novinky a kvalitní články ze světa OpenOffice.org. Ve spolupráci s firmou Software602 provozuje portál společnost blue.point Solutions s.r.o, která již několik let úspěšně prezentuje SUSE LINUX na suseportal.cz a provozuje řadu dalších portálů.

Na adrese 602office.cz naleznete spoustu novinek týkajících se nejen OpenOffice.org a 602Office, ale i otevřeného formátu ODF. Kromě novinek zde budou publikovány kvalitní návody spolu s tipy a triky přímo ze studnice vědomostí vývojářů 602Office a OpenOffice.org. K dispozici jsou šablony a makra, sekce častých dotazů a odpovědí na ně a samozřejmě diskuzní fórum. Zároveň mohou zákaznici Software602 využít sekci download a stáhnout si aktualizované verze 602Office.

I když se může zdát, že je portál zaměřen pouze na 602Office, opak je pravdou. Rádi vyjdeme vstříc všem uživatelům volně šiřitelného kancelářského balíku OpenOffice.org a na náš portál jsou zváni všichni uživatelé spolu s vývojáři.

Přijďte se podívat a vyhrajte!

Abychom nové návštěvníky ještě více nalákali, máme připravené dárky. Z prvních 200 registrovaných vylosujeme pět šťastlivců, kteří obdrží kancelářský balík 602Office 2 spolu s trikem. Věříme, že portál bude sloužit ke spokojenosti všech.

O 602Office

602Office 2 je profesionální kancelářský balík, který dokáže nahradit MS Office za zlomek jeho ceny. Nabízí nejvyšší dostupnou kompatibilitu s formáty DOC, XLS, PPT a podporuje otevřený formát ODF, který byl přijat jako jediný ISO standard pro kancelářské dokumenty. Navíc umožňuje kvalitní export do PDF. Obsahuje skvělý textový editor, profesionální tabulkový procesor, nástroj pro vytváření prezentací, program pro tvorbu a úpravu grafiky, pokročilý databázový systém, e-mailového klienta s plánovacím kalendářem a podrobnou českou dokumentaci v tištěné i elektronické podobě. V ceně balíku je zahrnuta roční uživatelská podpora, která obsahuje řešení technických problémů prostřednictvím e-mailu, přístup ke znalostní databázi, dokumentaci, aktualizovaným šablonám a upgrade na nové verze zdarma.

O OpenOffice.org

OpenOffice.org je kancelářský balík šířený jako svobodný software. Je komukoliv dostupný zdarma, schopný provozu pod operačními systémy Microsoft Windows, Mac OS X, GNU/Linux, Solaris a FreeBSD. Sada OpenOffice.org (a odvozené produkty) představují v současnosti nejkvalitnější alternativy k Microsoft Office na světě. Součástí OpenOffice.org jsou textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, prezentační program Impress, nástroj pro kreslení Draw a databázový frontend Base.

O společnosti blue.point Solutions, s. r. o.

Společnost blue.point Solutions, s. r. o. je ryze českou firmou, která byla založena v roce 2001 současnými majiteli jako jeden z prvních subjektů v ČR, který se věnuje Open Source technologiím. Nyní je jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti OSS/FS v ČR, stala se partnerem společností IBM,Novell a Software602. Věnuje se mimo jiné operačnímu systému SUSE LINUX, včetně provozování Českého SUSE LINUX Portálu a portálu projektu openSUSE. Za několik let své existence mají pracovníci firmy blue.point Solutions za sebou mnoho implementací operačního systému Linux, kancelářského balíku OpenOffice.org a dalších Open Source řešení.

Kontakt pro novináře

Jiří Větvička, Editor
blue.point Solutions, s. r. o.
tel: +420 412 510 182
fax: +420 412 510 182
mobile: +420 777 301 066
skype: jiri.vetvicka
http://www.blue-point.cz

Komentáře

JirkaZ odpověděl -

doufám, že bude "žít" lépe než domácí stránka www.openoffice.cz (tzn. že tam budou aktuální příspěvky a reakce - ty nejlépe od vývojářů...) a že přispěje k dalšímu šíření OOo.

admin odpověděl -

Dobry den,

to doufame take, prave proto tento web vznikl ;-).

Filip Molcan
-- jablicka.cz