Quick USB Formatter v0.5

Asi každý někdy narazil na problém, jak rychle a jednoduše zformátovat USB flash disk. Až dosud měl v openSUSE tři možnosti:

1. použít příkazovou řádku ... což nutně vyžaduje studium manuálových stránek resp. konzultaci s Googlem (příkazy fdisk, mkfs.xxx, atd.)
2. nebo použít modul Yast2 - Partitioner ... což také není zcela jednoduchá akce pro každého uživatele
3. a konečně použít malou, ale užitečnou, aplikaci Quick USB Formatter (verze 0.4) ... tato aplikace měla ovšem dosud řadu problémů, takže její reálná použitelnost byla dost omezená.

Včera se ovšem situace změnila. Skromně podotýkám, že to bylo na můj popud, viz https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=811238 . Od včerejška je v repozitáři KDE:Extra k dispozici nová a plně funkční verze aplikace Quick USB Formatter 0.5, která (zdá se) funguje přesně podle představ svých autorů.

Asi nejednodušší způsob instalace je přes 1-click: http://software.opensuse.org/download.html?project=KDE:Extra&package=qui...

Budete schopni velice jednoduše formátovat USB disky! A přiznejme si, že pro řadu z nás je jednoduchost někdy lepší než univerzálnost a síla příkazové řádky :)

Autor: michalq