opensuse-xgl-settings

Můžete si stáhnout další z velmi užitečných nástrojů - [?:http://www.kde-apps.org/content/download.php?content=51201&id=1 opensuse-xgl-settings], který je podobný programu [?uvnitr:http://suseportal.cz/konvenientsuse konvenientsuse]. S jeho pomocí bez problému aktivujete Xgl.

Program má jednoduché grafické ovládání, které umožňuje zapnout a vypnout efekty s Xgl a Compiz/Beryl. K dispozici je i výběr pluginů, které se mají aktivovat pro Compiz.

Xgl-settings

Xgl a Compiz jsou defaultně nainstalovány v openSUSE 10.2, ale nejsou zapnuté. Pomocí opensuse-xgl-settings však zvládne zapnout Xgl, Compiz nebo Beryl i úplný začátečník. Podmínkou je samozřejmě aktivovaná 3D akcelerace.

Po instalaci najdete program v Menu -> Aplikace -> Systém -> Nastavení služeb -> Xgl Setup, nebo jej můžete pustit příkazem opensuse-xgl-settings.

Autor: ra100

Komentáře

peterbiely odpověděl -

A ako to funguje v KDE? Viem ze ked som spustil xgl pod KDE nemohol som si priradovat klavesove skratky jednotlivym operaciam a menit efekty ako v GNOME :-(

honzaS odpověděl -

Pod jakou verzí openSuSE balíček instalujete? V diskuzi je uvedeno, že je tento program pouze pro 10.2.

honzaS odpověděl -

Příkazem rpm -qa commander-runtime ověřte zda máte nainstalovaný tento balíček, pokud ne, je zapotřebí jej doinstalovat.