openSUSE Subscription

Jelikož není v České republice dostupná oficiální krabicová verze openSUSE 10.2 rozhodla se firma blue.point Solutions, provozovatel suseportal.cz, vyjít českým uživatelům vstříc a nabídnout českou podporu pro openSUSE - openSUSE Subscription.

openSUSE Subscription je česká podpora pro produkty openSUSE, která začíná řadou openSUSE 10.2. Celý projekt je představen na stránkách [?:http://www.opensuse.cz www.opensuse.cz] a slouží nejen jako informační stránka o nabízené podpoře a její dostupnosti, ale zároveň jsou zde obsaženy informace o aktuální verzi openSUSE. Českým uživatelům je tak nabídnuta podpora, kterou u nové verze postrádali a navíc je rozsah podpory spolu se svou cenou nesrovnatelný s ostatními oblíbenými distribucemi na našem trhu.

openSUSE Subscription funguje ve formě elektronické dodávky. Po objednání z našeho [?:http://www.softportal.cz/lindex.php?akce=prehled&kat=2 softportálu] obdržíte mail se svým registračním číslem zároveň automaticky získáte aktuální DVD/CD verzi s operačním systémem openSUSE. Jelikož se celá openSUSE Subscription vztahuje na jeden rok, obdržíte automaticky s openSUSE 10.2 i openSUSE 10.3 v době jeho vydání (září tohoto roku). Znamená to tedy nejen instalační podporu na jeden rok o několik set korun levnější, ale zároveň dvě verze openSUSE.

To navíc není všechno. Všem registrovaným uživatelům bude zpřístupněna speciální sekce s bonusovými materiály, kde najdou nejen bonusový materiál v podobě wallpaperů, šablon apod. Ale navíc se zde budou objevovat video tutoriály ke všem návodům na našem portále. Vyřešené dotazy naší podpory budou v této sekci též uveřejňovány.

S celou spuštěnou kampaní navíc usilujeme o ještě bližší spolupráci s firmou Novell. Díky ní by pak bylo možné vyslyšet přání uživatelů openSUSE. Aktuálně se snažíme získat českou dokumentaci k openSUSE 10.2, která snad bude k dispozici i v tištěné podobě.

Věříme, že náš tým udělal aktuálním i budoucím uživatelům radost a vyslyšel jejich přání

openSUSE Subscription Basic (1 rok)

  • Cena 490 Kč
  • technická podpora (48h reakční doba)
  • bonusový materiál na portálu
  • 20MB emailová schránka
  • openSUSE na DVD až k vám domů

openSUSE Subscription Extended (1 rok)

  • Cena 790 Kč
  • technická podpora (12h reakční doba)
  • bonusový materiál na portálu
  • 50MB emailová schránka
  • openSUSE na DVD a CD až k vám domů

Komentáře

mznamenacek odpověděl -

Kdo jste tuto informaci studoval podrobněji, tak jste zjistil, že ceny jsou bez DPH a že se platí zvlášť za 32bitovou verzi a zvlášť za 64bitovou. Důležitá ale je informace o jaké nosiče s openSuSE jde. Jestli registrovaný uživatel dostane nosiče s GM verzí a nebo nosič z krabicové verze od Novellu. V minulosti mezi nimi byl vždy rozdíl. Jak to je u verze 10.2 nevím, ale předpokládám, že i tady je a v budoucnu vždy bude. Tato informace tam schází.

JirkaZ odpověděl -

"GM verze" ani "krabicová verze". V současnosti je na desktopy aktuální pouze 10.2 neboli openSUSE (stažitelná a instalovatelná legálně zdarma bez podpory - té se týká projekt www.opensuse.cz, který přidá za peníze onu podporu) a dále Novell verze SLED 10 (též stažitelná, avšak posléze placená (updaty a licence vůbec), přímo od Novellu, možnost tříměsíčního testování zdarma).

Ano, je v tom trochu zmatek, zaviněný předchozími neustálými změnami v pojmenování a verzích vůbec, nicméně stačí trochu hledat třeba na tomto portálu.

zemkooo odpověděl -

To nie je pravda.. Jediny image ktory sa da z opensuse.org stiahnut (myslim DVD image) ma konkretne nazov:
openSUSE-10.2-GM-DVD-i386

Co by to GM tak mohlo znamenat ?? :))

jiri.vetvicka odpověděl -

GM - znamena gold master, kodove oznaceni pro finalni verzi, soucasti openSUSE Subscription jsou vypalena ISA z opensuse.org, nejsou to tedy dvojvrstva DVD. Ceny uvedene v clanku a na opensuse.cz jsou s DPH a jedna se o zavadeci ceny pro mesic brezen.

Close the world, open the next.

JirkaZ odpověděl -

původní názor - spíš ale proto, že byl špatně formulován. Měl jsem na mysli to, že nejsou různé verze 10.2; že ta jediná má v názvu "GM" je možné a po pravdě řečeno jsem to nezkontroloval...

cmartin odpověděl -

Titulek by asi mohl shrnovat obsah mého dotazu, přesto se ho pokusím formulovat přesněji:
týká se podpora všech aspektů distribuce (je jich mnoho) nebo jen typické instalace na "běžné PC"? Pokud si vzpomenete tak mnoho věcí bylo dříve ze supportu jmenovitě vyjmuto. Namátkou vyjmenuju usb kamery, cokoli s scsi, softmodemy apod.

Za podporu bez nelogických omezení bych bez váhání zaplatil i víc (původně jsem chtěl napsat "dal všechno").