Vyšlo openSUSE 12.3 milestone 2

Po měsíci od prvního milestonu vyšlo openSUSE 12.3 milestone 2. Zprávu o vydání si můžete přečíst na openSUSE News. Instalační média jsou dostupná v celé obvyklé škále ke stažení na adrese http://software.opensuse.org/developer/cs, tedy můžete směle testovat a případně i hlásit chyby.

Mezi největší novinku patří aktualizace LibreOffice z verze 3.5.4 na 3.6.3. Kancelářský balík se dočkal oprav mnoha chyb a zároveň byla vylepšena DOCX kompatibilita. Byly přidány i nové funkce jako např. nový algoritmus pro změnu velikosti obrázků.

KDE 4.10 beta 2 již máme ve Factory a vše nasvědčuje tomu, že finální verze openSUSE 12.3, která vyjde v březnu 2013 bude obsahovat ostrou verzi KDE 4.10.0 nebo 4.10.1. Do tohoto milestonu si našlo cestu i GNOME 3.6.3, které má lepší integraci se systemd a obsahuje nový “Letový režim (Airplane Mode)”, který dokáže vypnout všechna zařízení, včetně Bluetooth.

Knihovna GNU C byla aktualizována na glibc 2.17, DBUS je ve verzi 1.6.8.

Mezi další aktualizované balíky patří QEMU, které přešlo z verze 1.2.0 na 1.3.0. S jeho pomocí můžete jednoduše vytvářet a spouštět virtuální mašiny. V nové verzi bylo vylepšena živá migrace, může tak zastavit virtuální stroj a spustit ho bez problémů na jiném místě.

Mono 3 nyní obsahuje kompletní C# 5.0 kompilátor a vzhledem k tomu, že obsahuje větší změny, může způsobovat problémy při běhu staršího kódu psaného v Mono 2.10.

Samozřejmě závěrem nesmí chybět ani informace o obsaženém kernelu 3.6, balíčky pro 3.7 se již připravují.

Komentáře

Aidamos odpověděl -

Souhlas. Ve VirtualBoxu tragedie. Oproti milestone 1 žádný zlepšení. VitrualBox Guest Tools nefungují, rozlišení jsem dosáhl větší jen tak, že jsem v GRUBu nastavil 1600x1200, ale těch mých 1920x1200 tam prostě nedostanu. Firefox a LibreOffice se furt dlouho spouští, Midnight Commander se stále spouští rovnou minutu. Bez zakázání ipv6 je YaST odporně pomalej a jinak je furt v angličtině. Co se mi líbí je nové téma a nové barevné schéma. Ještě ty ikony by to chtělo dotáhnout a ke vzhledu nebudu mít prakticky výhradu. Ale vzhled je to poslední, co by mě k openSUSE přitáhlo zpět z Ubuntu.

thomaszko odpověděl -

Vidis a ja se zase k distru OpenSuse vracim, 12.2 mi slusne beha, nerikam ze se nejaky zadrhel nenajde ,ale vse se hrave vyresilo. Zatim spokojenost...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.