Vyšlo openSUSE 12.3 beta 1

Podle plánu vyšla první beta verze nového openSUSE 12.3. Stahovat můžete jako obvykle z http://software.opensuse.org nebo českého mirroru. Nová verze obsahuje KDE 4.10 RC2, Firefox 18, kernel 3.7.1, LLVM 3.2, postgresql 9.2 a další aktualizace. A jelikož první RC vyjde již 7. února, koná se dnes a zítra Hackaton, jehož cílem je eliminovat současných 240 nahlášených chyb a vyladit distro k naší plné spokojenosti.

Komentáře

Aidamos odpověděl -

Dělal jsem upgrade z Milestone 2. Zahlásilo mi to, že se instalace balíčku kernel-default nepovedla. Okamžité opakování akce nepomohlo. Ukončil jsem YaST, načetl znova repozitáře, dal aktualizovat, a vše už proběhlo normálně. Nicméně systém po restartu nenaběhnul. Tahám ISO a zkusím to jako čistou instalaci, z čehož teda radost moc nemám. Jinak předchozí upgrade z Milestone 1 na Milestone 2 proběhl bez problémů.

Aidamos odpověděl -

První fáze čisté instalace ve VirtualBoxu proběhla bez problémů. Po prvním restartu to hodilo následující hlášku:

os12-3_1.png

Po odkliknutí OK instalace proběhla do konce a systém skončil jen v terminálové obrazovce (příkazovém řádku). Po přihlášení se jako root a spuštění textového YaSTu se tento zobrazí dost úchylně:

os12-3_2.png

Pracovat se v tom nedá. Po restartu nabíhání systému zamrzne v následujícím stavu.

os12-3_3.png

Parádní práce, jen tak dál, jen tak dál...

Aidamos odpověděl -

Neuvěřitelné! Říkal jsem si, že alespoň live CD bude fungovat, takže jsem stáhnul live CD s KDE. Nejdřív jsem ho nabootoval ve VirtualBoxu. No, nabootoval... vlastně nenabootoval. Skončilo to podobně jako nainstalovaný systém na posledním obrázku výše. Zkusil jsem to ve VirtualBoxu na jiném počítači s Windows - a stejný výsledek. Z ISO obrazu live CD jsem vytvořil live flash disk. Ani z něj jsem dokonce na třech různých počítačích (dva notebooky, jeden desktop) systém nebyl schopen spustit. Nejsem si jistý, jestli tu srachcoo chci pálit na CD abych ho pak zahodil (CD-RW bohužel nemám). Už vím. Nechci.

Aidamos odpověděl -

A to jako je moje starost aby ve výchozí instalaci YaST vypadal, jak vypadat má?

Aidamos odpověděl -

No jo, ale když ta beta ani na třech různých počítačích nenaběhne, tak moc není co testovat. Že jsou chyby v betě systému, to beru, no ale když ten systém ani nenaběhne? To to fakt nikdo před vydáním neotestoval? Přitom Milestone 1 a 2 byly v pohodě.

z.pepa odpověděl -

Mě beta jede v pohodě, už se těším na final.

z.pepa odpověděl -

Já jí normálně nainstaloval a to jsem BFU, opakuji BFU.
Fakt nechápu tyhle uplakánky...

z.pepa odpověděl -

Pokud je to reakce na mě, tak je třeba naučit se číst. Nepsal jsem o Virtualboxu, já jí nainstaloval rovnou "natvrdo".

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.