Novinka

openSUSE 12.3 RC2

openSUSE tým vydal druhou RC verzi openSUSE 12.3. Jako obvykle můžete stahovat ze stránek software.opensuse.org nebo českého mirroru. Mezi hlavní změny tohoto vydání patří aktualizace kernelu, Firefoxu a vylepšení PulseAudia. Bez problémů by také měla být instalace na UEFI stroje.

Komentáře

Aidamos odpověděl -

Budu muset vyzkoušet, jestli je konečně stejně bezproblémová instalace i do VirtualBoxu...

klerik odpověděl -

Já instaloval v neděli a proběhlo to bez nejmenších problémů. Do teď mi to ve VirtualBoxu parádně jede :). Nezkoušel jsem teda Xserver, jen základní verzi pro server.

Aidamos odpověděl -

Jo, potvrzuji. Instalace i spuštění openSUSE 12.3 RC2 s KDE ve VirtualBoxu absolutně bezproblémová (konečně). Každopádně hned po instalaci při prvním pokusu přidat plasmoid (widget) do panelu mi slítla kompletní Plasma jak zralá hruška. Nicméně po automatickém zotavení se věc zdařila. Zajímalo by mě kdy už konečně to KDE 4.x bude skutečně stabilní. S KDE 4.9 jsem byl již velmi spokojen, ale jak vidno, některé problémy s komponenty Plasmy stále přetrvávají. Jinak systém vypadá hezky, ale do finálu je ještě co dotahovat. Přidávání některých komunitních repozitářů skončí chybou a bez vypnutí ipv6 je YaST stále nechutně pomalý. Stále přetrvává u mě se vyskytující chyba s dvouminutovým spouštěním Midnight Commanderu a půlminutové spouštění Firefoxu mě taktéž vůbec netěší.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.