Google Summer of Code 2013

Urazili jsme polovinu naší cesty Google Summer of Code 2013 a doposud to byla zajímavá cesta. Během léta byla udělána spousta dobré práce na mnoha projektech, pod záštitou openSUSE jsme spolupracovali např. s ownCloud, Baladit (syslog-ng) nebo Hedgewars. Níže najdete soupis prací, které byly doposud provedeny, spolu se zkušenostmi studentů.

AppArmor Profile Tool

Kshitij Gupta vyvíjí profilovací nástroj pro AppArmor, což zahrnuje programování nástrojů v perlu a jaderných modulů v pythonu. Jeho mentorem je Christian Boltz. Očekává se, že nástroje které vyvíjí budou hotovy včas, jelikož je staví na jaderných modulech. Kshitij označuje práci na projektu jako fenomenální zkušenost.

OBS diskuzní systém

Shayon Mukherjee pracuje, pod odborným vedením Henne a Adriana, na diskuzním systému pro OBS. Dosavadní výsledky jsou velice dobré. Podle Shayona byla vytvořena nová funkcionalita pro uživatelé, aby byli schopní přidávat komentáře k projektům, balíčkům a požadavkům v OBS. Všichni tři jsou opravdu nadšení z nové funkcionality a věří, že z ní uživatele vytěží maximum. Před koncem GSoC plánují editaci a mazání komentářů přes Hermes (openSUSE notifikační systém). Shayon dodává, že se toho v průběhu minulého měsíce mnoho naučil o komplikovaných webových aplikacích.

Aplikaci (v počátečním stadiu) najdete zde.

OSEM

Stella pracuje na Open Source Event Management Tool (OSEM) pod vedením Thea Chatzimichose a Matta Barringera. Měli jsme možnost vidět její práci na openSUSE konferenci a všichni jsme se podivovali, jak může kombinovat práci na OSEM s pořádáním konference. Na druhou stranu praktické potřeby řídily vývoj OSEM a to samozřejmě vede k velice dobré aplikaci a spoustě zábavy.

Správa uživatelů na ownCloud

Raghu Nayyar pracuje na aplikaci pro správu uživatelů pro ownCloud. Napsal frontend za použití AngularJS a nyní pracuje na synchronizaci s backendem. Bude rovněž pracovat na frontendu aplikace, která formuje hlavní část ownCloud. To vše pod vedením Jana Chsitoph Bochardta a Posselta Bernharda.

Hudební aplikace pro ownCloud

Morris Jobke pracuje na hudební aplikaci pro ownCloud, založené na RESTovém API. Morris plánuje přidat podporu pro správu playlistu a filtrování hudby. Práce probíhají pod vedením Jorna Friedrich Dreyera a Posselta Bernharda.

Syslog-ng v MySQL

Gyula Petrovics píše MySQL driver pro syslog-ng. Myšlenka spočívá v ukládání syslog zpráv do databáze MySQL. Guyla pracuje pod záštitou Victora Tusy.

Hedgewars

Periklis Ntanasis pracuje na nové kampani pro hru Hedgewars. Je na poloviční cestě a je spokojený se svým výsledkem. Periklisův mentor je kyber (přezdívka) přímo z týmu Hedgewars.

Ostatní projekty

Ostatní projekty na Google Summer of Code:

  • revize kódu Github pro CLI, student Xystushi, mentor bamboo
  • automaická změna velikosti LVM svazků, student Akif Khan, mentor Dinar Valeev
  • IaaS cloud framework pro balení a dokumentaci, student intijk, mentor Robert Schwaikert
  • syslog-ng, student tichy, mentor Gergely Nagy

Doposud šlo o skvělou jízdu s programováním na plné obrátky. Nyní musí studenti vyčisti kód, napsat testy a dokončit dokumentaci. Datum ‚Soft Pencils Down‘ je 16. září, následované dnem ‚Firm Pencils Down‘ 23. září.

Autor: Neznámý

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h2> <pre>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.