2 příspěvky / 0 new
Poslední
Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
openSUSE 11.2 a KDE 4.3, 4.4

Ahoj,

o Vánocích plánuji, že přejdu z 11.1 na 11.2, a provedu čistou instalaci (kvůli ext4).

Chtěl jsem se proto zeptat na pár věcí:

[list]
[*]Jak je na tom KDE 4.3/4.4 z hlediska použitelnosti? Mám notebook Lenovo Thinkpad R61i, a nefungují mi na něm s KDE 3.5 úplně všechny fn klávesy (třeba uzamknutí relace nebo vypnutí displeje apod.) - je toto nějak pořešené? Je na tom KDE 4 dobře z hlediska rychlosti prostředí (odezvy na spuštění aplikace, přesuny oken) a power managementu (šetří PowerDevil lépe oproti KPowersave?). Je KDE 4.4 dostatečně stabilní jako betaverze, nebo je lepší zůstat u KDE 4.3 a oželet některé nové vlastnosti (jako třeba u device notifier).[/*:m]
[*]Uvažuju také o rozdělení disku na LVM kvůli vytváření snapshotů jako záloh. Je to rozumné? Četl jsem, že to může mít i negativní vliv na výkon, co je na tom pravdy?[/*:m][/list:u]

Vin
Obrázek uživatele Vin
Offline
Naposledy viděn: 8 let 2 měsíce zpět
Připojen: 11.11.2007 - 13:07
Re: openSUSE 11.2 a KDE 4.3, 4.4

Jenom abych tenhle starý thread uzavřel - nakonec jsem přešel až na opensuse 11.4 na 4.6, 4.7, a až na pár drobností nelituji, systém mi připadá dokonce o něco svižnější. Efekty nepoužívám, zdá se mi, že je prostředí rychlejší bez efektů. Dělení disků jsem nakonec nedělal, normálně jsem přeinstaloval jen desktop, oddíl s home jsem pak povýšil z ext3 na ext4.

Ty drobnosti:
Občas po probuzení z hibernace mám "rozsypané" nečitelné fonty, pomáhám si restartem. (nevím, jestli souvisí s KDE).

Fonty - gtk nerespektuje nastavení v KDE, stále používá Sans Serif místo Liberation. Při vypnutém hintingu dost vadí (založil jsem nové téma zde: http://forum.opensuse.cz/viewtopic.php?f=25&t=2085

Funkční klávesy - nejde nastavit vypnutí obrazovky a vypnutí/zapnutí touchpadu/trackpointu jinak v pořádku (lupu nepočítám). Po uspání mi občas přestane fungovat klávesa na uspání, ale což.

Jinak děkuji všem za odpovědi. Přechod jsem o dva roky pozdržel, protože za (a) bál jsem se, že bych musel řešit moc problémů s přechodem (a ztratit čas), za (b) KDE 3.5 fungovalo celkem dobře.