2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele ZelenXXL
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 07.11.2007 - 16:55
Nastavení rozlišení 1280x1024

Zdravím
Jsem začínající linuxák a mám problém s nastavením rozlišení. Nemohu nastavit rozlišení 1280x1024 ani jiné rozlišení kromě 800x600 a 1024x768. Mám sestavu intel P4,základní desku MSI 915G, grfiku MSI 6600Gt, monitor Samsung 930BF. Ovladače na Nvidii mám nainstalované a funkční. Zkoušel jsem to nastavovat přes Sax2, ale neůspěšně, kromě výše zmiňovaných rozlišení. Suse 10.3 byl instalován na jiném monitoru, než který chci využívat(jestli by nemohl bý problém v tomto).
Předem díky za odpovědi

Obrázek uživatele honzaS
Offline
Naposledy viděn: 15 let 9 měsíců zpět
Připojen: 09.01.2007 - 15:20
Nevím, jestli na to má

Nevím, jestli na to má vliv změna monitoru, ale můžete zkontrolovat, případně změnit typ monitoru v sax2 > monitor

honzaS

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Ano, změna monitoru

(myslím v nastavení sax2) má vliv zásadní, protože se jejím prostřednictvím upraví řádky "modeline" v xorg.conf, což informuje x-server o tom, v jakém rozsahu monitor může pracovat.

Doporučuji tedy v sax2 nastavit správný typ monitoru (případně zkusit z nabídky modelů režim Plug&Play), restartovat x-server (odhlášením z menu nebo Alt+Ctrl+Backspace) a pokusit se znovu v sax2 změnit rozlišení. V tu chvíli už by to mělo nabízet ty módy, které monitor umí. Pokud ne, lze se (se znalostí věci) pokusit o nastavení jiného (příbuzného) typu monitoru nebo změnit parametry v sekci "modeline" ručně.

JirkaZ

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Teď jsem se díval

a Váš monitor v nabídce SaX2 není. Čili zkuste Plug&Play, nebo vyberte z nabídky označené -->LCD rozlišení 1280x1024@60Hz. V refresh u LCD monitoru není podstatný a je naopak třeba ho zvolit co nejnižší, abyste se se sync. frekvencemi nedostal mimo funkční rozsah.

JirkaZ

Obrázek uživatele ZelenXXL
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 07.11.2007 - 16:55
Děkuju za

Děkuju za odpovědi
Bohužel nyní nejsem u svého počítače, tak to nemůžu vyzkoušet. Hned jak se k němu dostanu dám vědět jak jsem dopadl.