1 příspěvek / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele VelkyBubak
Offline
Naposledy viděn: 8 let 2 měsíce zpět
Připojen: 06.03.2010 - 08:45
Nastavení obrazovky v OpenSuse 12.1

Rád bych si zprovoznil dvě obrazovky. Po dlouhém hledání jsem si našel nástroj xrandr a posléze i příkazy které mi jakž takž fungují (mám VGA a DVI):
xrandr --output VGA-0 --mode 1920x1080 (32 palcová televize to zvládne dobře)
xrandr --output DVI-0 --mode 2048x1152 (monitor je na tom hůře, přestože by to měl zvládat, vidíte? )

Abych nekrafal o něčem, o čem se tu již psalo, zkusil jsem něco nalézt a abych se vyvaroval zbytečných odkazů od vás, tady jsou podobná témata:
1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9

Takže to by bylo. Co vlastně chci? Jak jsem psal, nastavení televize je ok, nastavení monitoru pokulhává (viz obr. [zmenšeno, abych ho sem mohl přiložit]; mimochodem, je zvláštní že šel udělat screen onoho chování...), navíc tyto nastavení nevydrží přez restart počítače a v config.org.d se tyto nastavení nezobrazují - takže by mne také celkem zajímalo, kam se to vlastně v 12.1 zapisuje.

Ještě jedna poznámka: Zkoušel jsem předtím sax3 ... funguje jen z tohoto repozitáře (dle tohoto článku). Nicméně po nastavení a následném restartu jsem skončil v textovém režimu a trvalo mi celkem dlouho, než jsem zjistil, že stačí odebrat (nebo přejmenovat) pravděpodobně nově vzniknuvší soubory v xorg.conf.d:
/etc/X11/xorg.conf.d/99-saxdevice.conf.old
/etc/X11/xorg.conf.d/99-saxmonitors.conf.old
/etc/X11/xorg.conf.d/99-saxscreen.conf.old
pak jsem po restartu skončil na původním nastavení

Obrázek uživatele VelkyBubak
Offline
Naposledy viděn: 8 let 2 měsíce zpět
Připojen: 06.03.2010 - 08:45
Re: Nastavení obrazovky v OpenSuse 12.1

zajímavé je tohle - u mě nepoužitelné jako celek (jiné rozlišení než co se mi nabízí), ale může to být stopa, kam xrandr zapisuje změny.

Dobrý je asi taky tohle (hwd) - je něco podbného i pro opensuse? Ach teď mi to došlo - ne játo snad ani nechci vědět ... sax3, že ano?

Všechno je možné, jen je někdy velmi nízká pravděpodobnost.

Obrázek uživatele VelkyBubak
Offline
Naposledy viděn: 8 let 2 měsíce zpět
Připojen: 06.03.2010 - 08:45
Re: Nastavení obrazovky v OpenSuse 12.1

Hm. Ještě jedna zajímavost k obrázku viz víše:
Na obrázku je maximalizace okna prohlížeče, vzniknuvší z menšího okna, které nepřesahovalo do míst s modrou barvou.
Teď jsem zkusil při nemaximalizovaném okně překrýt alespoň část modrého kraje a nejenom že to lze (což mne původně nějak nenapadlo) ale po maximalizaci se okno zvětší skutečně na celou obrazovku - takže můj problém s monitorem bude asi v někde nastavení gnome3.
Navíc teď koukám, že když mám něco v modré oblasti na obrázku, zdá se jako by to bylo na všech plochách zároveň.

Jinak po mých pokusech se mi povedlo, kdovíjak uchovat nastavení xrandru i po restartu. Jen nevím co za příkaz to bylo (odhaduji že asi: su - gdm -s /bin/bash nebo dbus-launch , ale jistota není ... nebo možná Alt+F2 r enter [restart GNOME3])

Všechno je možné, jen je někdy velmi nízká pravděpodobnost.