2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele VelkyBubak
Offline
Naposledy viděn: 8 let 2 měsíce zpět
Připojen: 06.03.2010 - 08:45
Jaký je nejlepší antivir pro linux? (2014)

Zajímá mě jaký je možno aktuálně získat antivir pro linux, pokud není zdarma, jak je to s cenou, jak dobrý ve skutečnosti je, atd.

Právě jsem totiž zjistil, že můj oblíbený avast 4 linux free, již jaksi není dostupný (ani podporovaný a avast 5 pro linux doma prostě není), a zatím si nejsem jist zda by byl provozuschopný i kdybych ho dokázal zprovoznit (tedy například, zda by fungoval nový licenční klíč a zda by to stahovalo aktualizace)

Distribuce: 
Obrázek uživatele ferri
Offline
Naposledy viděn: 6 let 9 měsíců zpět
Připojen: 02.10.2012 - 21:37
Nepouzivam

Linuxu som sa začal venovať v roku 1999. Používam ho doma na notebookoch, predtým to boli stolné počítače. Plný prístup na internet. A nikdy som nezistil žiadne problémy kvôli tomu, že nemám na osobnom počítači antivírus pre linux. Server je už iná vec, pretože za ním môžu byť aj windows pracovné stanice. Ale na osobnom, čisto linuxovom domácom počítači je to nepotrebné.
Viac napr.
http://wiki.ubuntu.cz/antivirus

openSUSE Leap 42.2 KDE

Obrázek uživatele VelkyBubak
Offline
Naposledy viděn: 8 let 2 měsíce zpět
Připojen: 06.03.2010 - 08:45
Asi jsi prostě klikař

Linux používám zhruba podobnou dobu a bez ohledu na to, zda byly nebezpečné či nikoliv, už jsem se s pár viry a červy setkal.

Nehledě na skutečnost že daný článek je zastaralý (nevidím datum, ale z vypsaných Bezplatných verzí komerčních řešení již existuje jen jedno a to Bitdefender), i v linuxu se dá chytit vir, obzvlášť pokud někdo používá i technologie jako jsou java, flash (oboje minimálně pro internetový prohlížeč, java také pro OpenOffice), aj.

Všechno je možné, jen je někdy velmi nízká pravděpodobnost.

Obrázek uživatele ferri
Offline
Naposledy viděn: 6 let 9 měsíců zpět
Připojen: 02.10.2012 - 21:37
Ina diskusia

Túto diskusiu som našiel na inom českom linuxovom fóre. Je presne rok stará.
http://forum.fedora.cz/read.php?1,25198,25236

openSUSE Leap 42.2 KDE

Obrázek uživatele Judytka Antonín
Offline
Naposledy viděn: 7 let 3 měsíce zpět
Připojen: 31.07.2014 - 20:52
COMODO

Dobrý den,
já používám antivir comodo nebrzdí systém a zároveň je vysoce spolehlivý, antivir používám hlavně, protože mám dualboot s windows 7.

JUDYTKA Antonín