1 příspěvek / 0 new
Poslední
ipk
Obrázek uživatele ipk
Offline
Naposledy viděn: 16 let 3 měsíce zpět
Připojen: 14.01.2008 - 17:00
Instalace SUSE 10.3 na ntb ACER TravelMate 4102

Dobrý den,
prosím o radu,jak korektně nainstalovat SUSE 10.3 na ACER TravelMate 4102 s XP Home.Instaluji z CD live, dojde k vytvoření "linuxovských"oddílů, ale zavaděč(ani Grub,ani Lilo) se nedokáží aktivovat. Hlásí Error 12.
Moje domněnka je, že problém působí skrytý servisní oddíl.
Může mi, prosím, někdo poradit? XP musím zachovat kvůli manželce:-)
Děkuji za radu...

Obrázek uživatele Kamil Sasýn
Offline
Naposledy viděn: 13 let 3 měsíce zpět
Připojen: 08.06.2006 - 15:47
NB & dualboot

Asi vám neporadím, jen napíšu svůj názor. Já osobně nemám rád předinstalované NB. Mám zkušenost například s NB od HP, kde je taky "servisní oddíl", spousta programů a dalších hov. nainstalovaných ve Win (...,které nezkušeného uživatele jen matou). Instaloval jsem NB pro přítelkyni, takže Win XP tam musely více méně být kvůli návodům v časopisech apod. Taky více lidí používá XP, takže kdyby řešila nějaký problém, tak těžko sežene linuxového uživatele (v práci apod.), aby ji poradil. A taky z důvodu specializovaného softu, který je jen pro Win.

Proto jsem NB zformátoval a vše nainstaloval znova. Díky tomu, že přítelkyně používá minimum aplikací/služeb (internet + pár aplikaci), tak Windows startuje cca 25s (jen antivirus, FF, kodeky, učetnictví, jinak prakticky čistá instalace). A pro vše ostatní je tam dualboot openSUSE 10.3.

Takže pokud máte instalační médium Windows, tak zvažte tuto možnost.

PC: AMD Athlon 64 X2, RAM 2 GB, MSI K9A2 CF (AMD 790X), nVidia GF6600
NB: FSC Esprimo U9200
Print: Canon IP4200
OS: OpenSUSE 11.2 (64b) & KDE 4.3
IM: Sasyn.Kamil@jabber.cz
Images: http://profile.imageshack.us/user/kamilsasyn/