2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 7 let 4 měsíce zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
GeForce 7300GT nastavení TV-Out

Marně se pokouším nastavit TV-out tak,aby se na TV zobrazila celá plocha monitoru č.1.,když nastavím rozlišení monitoru č.2 (není možnost vybrat TV,tak jsem nucen k Vesa),vždy se jedná o výřez monitoru č.1 (nastaven na 1280x1024).Když jsem zkusil zadat rovněž 1280x1024,tak televize hlásí "žádný signál".Problémem je i frekvence-nelze nastavit 50Hz,ani 100Hz,takže obraz se samozřejmě vlní.Používám S-video s redukcí na Scart v Tv přijímači.

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 7 let 4 měsíce zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
Mám klasickou CRT,akorát

Mám klasickou CRT,akorát 100Hz,s tím výřezem bych se i smířil,ale ta frekvence...je to nekoukatelné. Doufám,že nové verze OpenSuse budou na tom lépe s podporou TV-Out,takhle doma zbytečně hromadíme krom PC i DVD přehrávače a vůbec :-) Díky za snahu a tvůj čas.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Jak se obraz

"vlní"? TV z principu vůbec nezobrazí jinou obrazovou frekvenci, než 50Hz (tj. půlsnímky, celé snímky mají 25Hz, 100Hz je pouze interní zdvojení základního rozkladu, které slouží k zamezení blikání obrazu a nepřináší zdvojení obrazové informace - každý druhý snímek/půlsnímek je totožný s předchozím a bere se z paměti).

Tolik maximálně zhuštěná fakta.

Pokud je v obraze rušení typu pomalého sinusového pohybu, s dost velkou pravděpodobností se jedná o zemní smyčku, zanášející do videosignálu síťový brum (který je vždy frekvencí mírně odlišný od snímkové frekvence videosignálu, neb nejsou vzájemně svázány a dochází tak ke vzniku rušivé interference). Řešením je galvanické oddělení některé země, zkusmé odpojení STA, změna zásuvky (sjednocení - tj. všechny přístroje do jedné) atd. Je to výzkumná činnost, kterou ovšem musí dělat elektronik, ne laický amatér (jedná se potenciálně i o bezpečnost v souvislosti s připojením PE, tedy ochranného vodiče).

Ještě zásadní otázka: ve Windows vše funguje normálně (samozřejmě za naprosto identického zapojení všech přístrojů)?

JirkaZ

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 7 let 4 měsíce zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
Ve Windows je výstup v

Ve Windows je výstup v pohodě,obraz je stabilní,legrace je,že s předchozí kartou ATI Radeon X300 obraz "vlnil" i ve Windows... Vlnění jsem přisuzoval jiné frekvenci proto, že jsem u známého viděl,co dokáže LCD monitor se špatně nastavenou frekvencí-vypadalo to obdobně.Jinak,redukci Scart - S-video mi kamarád elektro ing. po domácku dobastlil jedním kondíkem-obraz byl původně ČB. Tenkrát jsem ony rušivé vlny přisuzoval taky nějakým smyčkám,či přefázovaným rozdvojkám (obvyklý solidní zdroj záhad) a teď toto s tím hezkým výstupem ve Windows,které stejně nepoužívám a vracet se k nim určitě nebudu...ápropos,Jirko,prosím Vás,otázka k jinému Vašemu příspěvku na jiném místě-můžete mi napsat odkaz,kde jste popisoval výhody (z Vašeho pohledu) OpenSuse v porovnání s jinými distry? Sám jsem jich zkusil jen pár a rád jsem se vrátil k Suse. Mějte hezký den. Luboš Hekš.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
No, výhody

z mého pohledu: možná to jsou právě ty vlastnosti, které jsou pro BFU nevýhodami - SUSE je podle mě logičtější, více technicky zaměřená distribuce, kde dobře fungují systémové věci a ty ostatní (co třeba má .buntu hned) se dají snadno dodělat, pokud člověk ví jak. Výběr funkčního a většinou aktuálního software v bezproblémově fungujících repozitářích je další plus. Na standardním HW vždy volím SUSE...

Už jsem někde psal, že na této distribuci je přes dnešního amerického vlastníka dodnes vidět německý smysl pro pořádek (stejně jako na Mandrivě se projevuje francouzské bordelářství (které pak napravuje třeba pan Bíbr a jiní ;-) ) a na .buntu snaha se maximálně přiblížit BFU).

JirkaZ

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 7 let 4 měsíce zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
Děkuji za názor,sám mám

Děkuji za názor,sám mám proti Suse jen dvě výhrady-pomalý Yast a boot,ale to není problém jen Suse... Co oceňuji nejvíce,je fantasticky variabilní instalace-a srozumitelná i pro mne. Mějte hezký den.

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 6 let 5 měsíců zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
To je věc názoru

a jde to ovlivnit:

1) YaST používám jen v případě nutnosti (na ovládání instalací sw - kde je nejpomalejší - mám Smart, už jsem o tom psal)

2) bootování: mně SUSE nabootuje rychleji než WXP se všemi jejich nutnými bezpečnostními doplňky, už jsem se o tom taky zmiňoval...

JirkaZ