0 příspěvků / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele caky
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2007 - 20:23
Ati Radeon 9600 ovladače?

Ahoj, Nainstaloval jsem si opensuse 10.3 a veliuce se mi líbí, ale potřeboval bych poradit jak nainstalovat ovladače na ati radeon 9600?Já vim všude na netu je moc návodu.Pár jsem jich zkusil ale ani jeden nevyšel.Pak jsem instaloval podle oficiálních stránek ATI a to vypadalo nadějně, instalace byla ůspěšná ale při výpisu fglrxinfo mi to napiše že to používá mesa3d.Tak jestli někdo máte grafiku od ati a rozchodil jste drivery na 10.3 tak mi prosím pomocte budu moc vděčný! Děkuji Martin L.

PS: tady podle toho jsem to dělal: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/linux_...

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 7 let 4 měsíce zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
http://www.suse.de/~sndirsch/
Obrázek uživatele caky
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2007 - 20:23
Hm díky moc návod je

Hm díky moc návod je dobrý a jednoduchý ale když tyto ovladače nainstaluji tak se mi nepustí sysinfo, yast nekomunikuje s repozitáři a navíc to po zadání příkazu fglrxinfo píše nějákou chybu.A le přesto díky za snahu :-)

Linux??Proč ne??Linux mi dává to co mi jiní nemohli ani nabídnout! :-)

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 7 let 4 měsíce zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
osobně jsem -asi navždy-

osobně jsem -asi navždy- začátečník a měl jsem taky problémy s Ati,pomohl mi až kámoš,který je v konzoli prostě doma.Z touhy po samostatnosti jsem stejně skončil výměnou grafické karty za Nvidii,nicméně taky mi nešlo vše hladce a rozhodně ne napoprvé,pomohl mi až fakt postup s přidáním instalačního zdroje nvidia a potom v Yastu stažení správných balíčků-teď to je ještě jednodušší-Yast už obsahuje seznam různých instalačních zdrojů... Jestli jste to ale zkoušel tímto postupem,tak vám už neporadím,fakt jsem BFU.
PS.: u Nvidie se aktivace "jejich" ovladače pozná snadno-při startu X serveru se objeví full screen logo Nvidia... jestli jste stejně "zdatný" jako já,tak pro ilustraci jukněte ještě sem : http://www.cbjilemnice.com/phpBB2/viewtopic.php?t=501&sid=2703455dec73b1... hodně zdaru!

Obrázek uživatele caky
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2007 - 20:23
No tak když zadám xgl tak

No tak když zadám xgl tak mi to asi ovladače na grafiku ATI nenajde, nebo jo?V 10.2 jsem tu grafiku rozchodil z repozitářů ale tady to nejde.JEště prosim Vás co to je Xfree86?Protože to je papsané jako potřeba prot instalaci oficiálních ati ovladačůl ale nikde jsem balíček Xfree86 nenašel.Nemnáte stím někdo zkušenost?A upozorňuji v instalaci binárních balíku jsem ůplná lama...
--
Linux??Proč ne??Linux mi dává to co mi jiní nemohli ani nabídnout! :-)

Linux??Proč ne??Linux mi dává to co mi jiní nemohli ani nabídnout! :-)

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 7 let 4 měsíce zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
mám sice Nvidii,ale abych

mám sice Nvidii,ale abych stažený ovladač aktivoval,tak jsem se musel v konzoli přihlásit jako root a napsat toto: sax2 -r -m 0=nvidia a pak se teprv začly dít věci :-) po restartu grafického prostředí už bylo vše o.k. tipuji,že pro Ati se musí napsat něco podobného. Jo,když by to selhalo a nepovedlo se nastartovat X server tak opět pod rootem napsat příkaz sax2 -r -m 0= a místo nových ovladačů napsat původní,v mém případě nv,nevím,jak u Ati,ale zkusil bych vesa

Obrázek uživatele caky
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2007 - 20:23
Potřebuji pomoct

Našel jsem si slušný návod na rozchození ovladačů:
http://linux.wordpress.com/2007/10/11/opensuse-103-amdati-drivers-instal...

Všechny potřebné balíčky jsem nainstaloval a dostal jsem se ke kroku 3 generrace *.rpm balíčku:

3. Generate distribution specific package:

For 32-bit users:

# sh ./ati-driver-installer-x.xx.x-yy.run –buildpkg SuSE/SUSE102-IA32

Když to napíšu stím sh tak mi to vahodí hlášku že je to špatně a když to zadám bez sh tak konzole vyhodí toto:

./ati-driver-installer-8.40.4-x86.x86_64.run -buildpkg SuSE/SUSE102-IA32
bash: ./ati-driver-installer-8.40.4-x86.x86_64.run: Přístup odmítnut

Nevíte někdo proč??Děkuji Martin L.

Linux??Proč ne??Linux mi dává to co mi jiní nemohli ani nabídnout! :-)

Obrázek uživatele ra100
Offline
Naposledy viděn: 14 let 6 dnů zpět
Připojen: 05.06.2006 - 16:04
ste prihlaseny ako root?

ste prihlaseny ako root?

Obrázek uživatele caky
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2007 - 20:23
Ano jsem přihlášený jako

Ano jsem přihlášený jako root vůbec nevím čím to je

Linux??Proč ne??Linux mi dává to co mi jiní nemohli ani nabídnout! :-)

Obrázek uživatele hunerian
Offline
Naposledy viděn: 12 let 2 měsíce zpět
Připojen: 11.10.2007 - 20:21
Chmod

Mate vubec nastavena prava k souboru?
Zkuste: chmod +r jmeno_souboru

Mám rád linux, ale linux nemá rád mě

Obrázek uživatele caky
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2007 - 20:23
Takže udělal jsem to podle

Takže udělal jsem to podle tohoto návodu: http://linux.wordpress.com/2007/10/11/opensuse-103-amdati-drivers-instal...

A všechno v pořádku na konec jsem restartoval pc všechno OK. Fglrxinfo vypíše dobré ovladače, ale když jsem restartoval podruhé tak mi vůbec nenajede obrazovka s přihlášením.Tak jsem zapnu záchraný režim napsal: sax2 -r -m 0=radeon .A zase to jede ale bez fglrx ovladačů.Nevíte někdo co stim??Děkuji moc už jsem tak blízko :-(

Linux??Proč ne??Linux mi dává to co mi jiní nemohli ani nabídnout! :-)

Obrázek uživatele artemio
Offline
Naposledy viděn: 12 let 11 měsíců zpět
Připojen: 08.10.2007 - 19:43
ATI

Tak jsem několik hodin zkoumal jak nainstalit drivery ATI na mé grafárně Xpress 200M a je potřeba kombinovat několik návodů. Držel jsem se tohoto http://linux.wordpress.com/2007/10/11/opensuse-103-amdati-drivers-instal... akorát ve 3. kroku jsem musel použít příkaz
sh ati-driver-installer-8.40.4-x86.x86_64.run --buildpkg SuSE/SUSE102-IA32 z výše uvedeného postupu od Neznámého. Základ je mít nainstalené všechny požadované balíčky a potom by neměl být problém. Na závěr jsem použil tento návod http://en.opensuse.org/Compiz_Fusion a podle článku Autostart jsem přepsal příkaz v souboru kde-start-compiz ve složce /home/"user"/bin/ příkazem compiz-manager &, s původním mě naskočil compiz bez okenního managera.

Obrázek uživatele caky
Offline
Naposledy viděn: 16 let 5 měsíců zpět
Připojen: 02.05.2007 - 20:23
Udělal jsem to přesně

Udělal jsem to přesně podle tohot návodu a funguje to.Děkuji Všem za snahu a za dobré rady...

S pozdravem Martin L.

Linux??Proč ne??Linux mi dává to co mi jiní nemohli ani nabídnout! :-)

Obrázek uživatele marek8795
Offline
Naposledy viděn: 15 let 11 měsíců zpět
Připojen: 22.10.2007 - 09:13
problém ovladače fglrx a xgl v 10.3

Ahoj zdravím všetkých, mám problém nainštaloval som si staršie ovladače 8.40 fglrxinfo hlási správne ati aj glxinfo hlási správne ati... 3d je teda v poriadku... no nech sa snažím akokoľvek rozbehnúť xgl tak to nejde... po jeho zapnutí a reštarte mi nenabehne x a zostanem v termináli... vždy musím zase vypnúť xgl a reštartovat x... prosím pomoc čím to môže byť??? grafická karta ati 9600 pro...

Obrázek uživatele piluk
Offline
Naposledy viděn: 13 let 9 měsíců zpět
Připojen: 07.03.2007 - 14:47
3D podpora grafické karty

3D podpora grafické karty ATI RADEON

Takze,ja to delam takhle po staru:
Najeďte do menu > počítač > YAST(nastavení systému),zadejte heslo superuživatele, klikněte na Software >Správce programů dejte filtr hledat a dejte vyhledat následující balíčky:

make
kernel source
gcc
x11-video-fglrx

vyberte je a dejte nainstalovat.
Potom ukončete YaST

Dále otevřete svůj oblíbený internetový prohlížeč a zadáte tuto adresu www.ati.amd.com
vyhledáte a kliknete na záložku Drivers a Software a tam se doklikáte ke svému ovladači.
Stáhnete si ATI Driver Installer.
Otevřete si složku se staženým souborem
ati-driver-installer-8.34.8-x86.x86_64.run

Složka se defaultne otevře v programu Konqueror a tam kliknete na záložku nástroje a otevřít terminál.

Malými písmeny napíšete do terminálu su potvrdíte Enter
a zadáte heslo roota-znovu Enter.
(Při zadávání hesla se nezobrazují znaky)

Tím jste spustil super uživatelský režim.
Jestli jste spustil terminál ve složce s ovladačem stačí zadat následující.
Napíšete: sh ati-driver-installer-8.34.8-x86.x86_64.run a potvrdíte Entrem.
Pokud jste spustil terminál v jiné složce,musíte zadat cestu k uloženému souboru.
příklad: sh /home/usr/ati-driver-installer-8.34.8-x86.x86_64.run

Tip.
abyste nemuseli v terminálu vypisovat tak šílené příkazy,stačí vám zapsat počáteční písmena (pozor na velké a malé znaky) a zmáčknout klavesu TAB.
Tím se vám příkaz automaticky doplní.
Příklad: sh ati a zmáčknout TABulátor.

Tím jste spustil instalátor a následně se stačí řídit doporučenými volbami a klikat na tlačítko continue.
Po chvíli je ovladač nainstalován.
Do terminálu napíšete: sax2 -r
(V terminálu se rozlišujou velké a malé znaky,tak pozor na to!)
Opustíte konsoli(terminál) a restartujete grafické prostředí kombinací kláves CTRL+ALT+BACSPACE
Mozná že bude třeba restartovat systém,ted nevim.

Tím by měla být 3D akcelerace aktivní!

Druhá možnost je instalovat driver přez jednoklik,ale musí to být starší verze driveru! http://opensuse-community.org/ati-legacy.ymp
Ja osobně před použitím jednokliku,měl vždy nainstalované výše zmíněné balíčky.

make
kernel source
gcc
x11-video-fglrx

Takhle mi to zatím zabralo všude! :-)

Vista reknete LOL

Obrázek uživatele Ilfirin
Offline
Naposledy viděn: 13 let 4 týdny zpět
Připojen: 06.12.2006 - 17:39
Ndiswrapper

Pokud se vám to nepovede, furt existuje obezlička jménem ndiswrapper (u mě plně funkční).