Nenačte nejnovější verzi

Distribuce: 

Po několika pokusech nainstalovat ubuntu, které ne a ne zobrazit pracovní plochu (tedy ano, zobrazovalo, ale jen tapetu a nikde nic k ovládání, vždy pořád to samé, prostě zmetek)... jsem nainstaloval open suse. To funguje vždy až do chvíle co to hlásí 307 nových aktualizací. Jakmile se open suse aktualizuje na novější verzi, zahlásí že neznámý soubor potřebný ke změně nebyl nalezen, notebook restartuji... a tak se notebook neustále restartuje, hned při načítání systému z grub2. Ani recovery mode, prostě nová verze je kaput nenačitatelná.

Konica Minolta 2510f [nemá řešení]

Distribuce: 

Dobrý den,

vážení přátelé, nemáte někdo tušení, jestli je někde k mání driver pro tiskárnu Konica Minolta 2510f ?
(je to multifunkční zařízení, fax, kopírka, víceformátová tiskárna)
Ať gůglím, jak gůglím, všude jen drivery pro Windows.

uname -a:
Linux rna4x 3.16.7-21-desktop #1 SMP PREEMPT Tue Apr 14 07:11:37 UTC 2015 (93c1539) x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Fórum: 

Tisk na lokální tiskárnu v SUSE ze vzdálené plochy windows

Distribuce: 

Předesílám, že nejsem IT a v LINUXech teprve zkouším, co lze. Takže předpokládám, že problém bude v tom, že nedělám nějakou naprosto základní věc, ale bohužel jsem k tématu v diskuzích nic nenašla. Většinou se řeší obrácený problém - tisk z Linuxů do Windows.
Takže můj problém:
Mám na počítači A nainstalované openSUSE, k počítači A připojenou tiskárnu HP LJ1022. Tisk z A funguje.

Nefungující znaky na klávesnici

Distribuce: 

Milí přátelé,
jsem Linuxová skorolamka a mám následující problém. Zničeho nic (opravdu jsem se v ničem nevrtal) mi klávesnice přestala psát některé znaky (1-6 na alfanumerické), některé znaky píše jak chce a upřímně už nevím co bych zkusil. Momentálně to musím řešit tak, že mám v prohlížeci ASCII tabulku a kopíruju znaky pro pipu, přesměrování výstupu apod. Zkoušel jsem odebrat všechny klávesnice, přidat své, měnit nastavení... nic nepomohlo. Je to opravdu poměrně velký problém, kdž pokaždé musíte hledat v tabulce ten znak, co je potřeba. Uměl by mi prosím někdo pomoci?

Fórum: 

Xine nepřehrává formáty wmv, mpg a mp3, při přehrávání některých mp4 padá na hubu

Distribuce: 

Dobrý den,

nedaří se mi v přehrávači Xine (OpenSUSE 12.2, samotné Xine, kodeky atp. staženy z Packmana) přehrávat výše vyjmenované formáty (mp4 kupodivu přehraje, ale na některých souborech "padá na hubu"), přitom v MPlayeru přehrávat jdou (MPlayer mi ovšem v některých věcech nevyhovuje, takže bych raději používal Xine). Měl jsem za to, že kodeky které používá MPlayer umí použít i Xine. V čem tedy může být zádrhel? Nesetkal se s tím někdo? Googlení nepomohlo.

Fórum: 
Autor: Neznámý

Stránky