Wifi dongle Edimax UMn

Distribuce: 

Zdravim, pod stromecek jsem dostal vysse zmineny usb dongle, jsou k nemu i ovladace pro linux, ale nedari se mi jej nainstalovat.
Normalni kompilace zvladnu, ale toto mi dela problemy, a anglicky moc nevladnu :(.
Router ten dongle vidi, ale pocitac s nim neumi komunikovat.
Nasel by se nekdo, kdo tohle uz resil, a podal by to trosku srozumitelneji?

Fórum: 

Povolení k zapisování a mazání přidaného disku

Distribuce: 

Přes partitioner jsem zformátoval starou partici na 2tb disku, protože byla jako ntfs, připojil jsem jí k souboru přes fstab, ale nemůžu v něm vytvářet složky, z dolphina ani kopírovat ani mazat pouze přes rootshell to funguje, zajímalo by mě jak udělat abych měl přístup k disku i jako obyčejnej user, jo a ještě po restartu se to znova nepřimountovalo ale jako by neexistoval. Celé jsem to zopakoval. Prosím kde je chyba? ještě sem hodím co to vyblilo. Třeba se v tom někdo vyzná. Předem dík

Tvorba livecd/instalačky z HDD instalace

Distribuce: 

čauky,
rád bych si víceméně totéž, co mám hozené na desktopu (12.1 KDE) chtěl hodit i na notes. Nechce se mi ale všechno znovu stahovat, nastavovat atd. Rád bych si z aktuální instalace na HDD vytvořil live médium s instalátorem, které bych si na notesu vyzkoušel (čistě pro jistotu) a následně i nainstaloval.

Z pclosu znám mklivecd, kterým to šlo v pohodě. Jak na to u Zuzky? Slyšel jsem, že by to mělo jít pomocí KIWI, je si nejsem jist zda:

1) bude tam i instalátor nebo je to pouze live?

Fórum: 

Stránky